Klaipėdoje dviračių laikymo patalpos jau turi administratorių

(1)

Nuo penktadienio Klaipėdos miesto savivaldybė perduoda „Klaipėdos keleiviniam transportui“ (KKT) administruoti naujai pastatytas dviračių laikymo patalpas renovuotame Rumpiškės kvartale.

Ten yra 7 tokie bendros 210 dviračių talpos statiniai. Patalpos rakinamos, spyna atidaroma telefonu. Aplinkinių namų gyventojai, norintys ten laikyti dviratį ar paspirtuką, turi pateikti prašymą, sutikti su laikymo taisyklėmis. Prašymai priimami jau nuo penktadienio.

„Klaipėdos keleivinis transportas“ tokią veiklą pradėjo 2015 metais ir iki šiol prižiūrėjo dvi rakinamas dviračių laikymo vietas – Ligoninės stotelėje ir Sportininkų gatvėje. Įstaigai buvo patikėta ir dviračių skaitiklių priežiūra. Perėmus Rumpiškės kvartalo paviljonus, šis darbo baras ženkliai išsiplės.

KKT pranešime teigiama, kad Klaipėda sparčiai „dviratėja“. 2017-aisiais dviračiais mieste buvo atliekama 3 proc. kelionių. Pernai – jau 6 proc. kelionių atlikta dviračiais ir paspirtukais. Klaipėdos darnaus judumo plane numatyta, kad 2030-aisiais tas rodiklis turi pasiekti 8 proc. Naujų dviračių laikymo vietų įveiklinimas prisidės prie spartesnės draugiško gamtai keliavimo būdo plėtros.

KKT personalas priežiūros darbams į laikymo paviljonus atvyks irgi tik netaršiomis transporto priemonėmis – elektromobiliais ir paspirtukais. Ši sąlyga yra įrašyta ir paslaugų teikimo sutartyje, pasirašytoje su savivaldybe.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder