Klaipėdoje kurs ukrainiečių centrą

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas antradienį nuotoliniu būdų bendravo su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Petro Bešta. Pokalbio metu miesto vadovas pažadėjo surasti patalpas, kuriose galėtų rinktis ir bendrauti ukrainiečiai.

Pasak V. Grubliausko, ambasadorius Lietuvoje dirba neseniai, todėl esant galimybei meras jį pakvietė atvykti į Klaipėdą. Apsilankyti karo pabėgėlių registracijos centre. Tiesiogiai pabendrauti su žmonėmis vietoje, mokyklose.

"Ambasadorius domėjosi padėtimi Klaipėdoje. Pasakiau, kad esame situacijoje, kai registruotų pabėgėlių skaičius artėja prie 4 000. Apie 500 moksleivių, kurie jau lanko Klaipėdoje mokyklas", - sako V. Grubliauskas.

Anot jo, dauguma mokinių pasirinko rusakalbes mokyklas. Jau dvejose pradinėse klasėse Klaipėdoje ugdymas vyksta ukrainiečių kalba.

Ieškoma galimybių, kad Klaipėdoje visų klasių mokiniai galėtų mokytis ukrainiečių kalba. Tam planuojama pasitelkti pedagoginę kvalifikaciją turinčias atvykstančias ukrainietes.

"Vyksta ir nuotolinis mokymas. Mūsų tikslas, kad vaikai galėtų užbaigti mokslo metus čia, kad neprapultų metai dėl šių aplinkybių", - savo V. Grubliauskas.

Anot jo, Ukrainos ambasada Klaipėdoje planuoja steigti ir papildomą šeštadieninę tarptautinę mokyklą.

Steigs centrą

„Klabėjome apie socializacijos centą (Hub-ą), kur savaitgaliais tiek vaikai, tiek suaugę, galėtų susitikti, bendrauti tarpusavyje, nes tai yra labai svarbu“, - sako V. Grubliauskas.

Jis pažadėjo, kad miestas teiks pagalbą surasti patalpas tokiam centrui, bei kuriant kitą reikalingą infrastruktūrą.

Taip pat su ambasadoriumi buvo aptartas klausimas dėl ukrainiečių, kuriems baigiasi pasų galiojimo laikas.
 

VIZITAS. Odesos meras Genadijus Truchanovas su oficialiu vizitu Klaipėdoje lankėsi 2018 metais.

"Naujų pasų niekas neišdavinės, bus pratęsiamas senų galiojimo laikas, reikės tik iš anksto susiderinti priėmimo laiką ambasadoje", - informavo V. Grubliauskas.

<p>Linkėjimai iš Odesos

<text>Anot mero, kaip tik šiandien Savivaldybėje vykstant frakcijų pirmininkų pasitarimui su situacijos valdymo grupe, paskambino Odesos meras Genadijus Truchanovas.

"Jis telefonu visiems perdavė linkėjimus. Padėkojo už dėmesį, pagalbą ir skirtą paramą. Jie tiki, kad greitai vėl sulauksime galimybės, kada susitiksime gyvai. Tai buvo neplanuotas, bet geras ir jautrus ryšys", - sako V. Grublauskas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder