Klaipėdoje paskelbti respublikinio konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė" nugalėtojai (1)

Lapkriio 25 d. Klaipėdoje vyko konferencija saugios kaimynystės klausimams aptarti, per kurią paskelbti ir respublikinio konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė" rezultatai.

Pirmasis šio konkurso etapas vyksta kiekvienos apskrities vyriausiame policijos komisariate. Antrajame etape apskrityje atrinktas paraiškas, šiemet jų buvo 45,  vertina ir nugalėtojus išrenka Policijos departamento specialistai.

Šių metų konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė" nugalėtojais paskelbta  „Daugų Ežero g. 24 daugiabučio namo saugios kaimynystės grupė" iš Alytaus apskrities. Klaipėdos saugios kaimynystės grupė „Smiltelės g. 9 bendruomenė" užėmė trečią vietą, o antrąją pelnė „Jaunystės vėjas" iš Vilniaus.  

Per konferenciją kalbėta kaip keičiasi saugumo jausmo suvokimas, kaip bendruomenės gali įtakoti įvairius sprendimus, Londono policijos atstovas pasidalijo darbo su bendruomenėmis Jungtinėje Karalystėje patirtimi.  

Klaipėdos pareigūnų duomenimis, visoje apskrityje aktyviai veikia 271 saugios kaimynystės grupė, šalyje tokių yra apie 1400.

Nuolat su gyventojais bendraujantys policijos bendruomenės pareigūnai skatina kurti ir naujas saugios kaimynystės grupes. Į jas susivienijusių gyventojų pastangos saugoti ne tik savo, bet ir kaimynų, ar bendrą turtą, duoda rezultatų.

Statistika rodo, kad Saugios kaimynystės programa padeda sumažinti ne tik vagysčių ar įsilaužimų, bet ir vandalizmo bei sukčiavimo atvejų, taip pat ir Kelių eismo taisyklių pažeidimų skaičių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder