Klaipėdos centriniame stadione keičiama dirbtinė danga

Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė greitai pakeis savo veidą – iki Kalėdų čia planuojama pakloti visiškai naują iš Olandijos atgabentą tarptautinius FIFA reikalavimus atitinkančią dirbtinės dangos veją.

„Šiuo metu jau esame nulupę apie 80-90 procentų senosios dangos ir po to tiesime naująją dangą. Visi darbai vyksta pagal planą. Jei nebus šalčių ar lietaus, po trijų savaičių visus darbus jau turėtume baigti“, - „Vakarų ekspresui“ situaciją komentavo šių darbų atlikimo konkursą laimėjusios įmonės „J&E Sports Baltic“ darbų vadovas Saulius Dilys.

Anot jo, darbus galėtų pristabdyti nebent šaltukas, sniegas ar gausus lietus.

„Specialia technika į rolus viniojame senąją veją. Taip pat yra atskiriamos granulės, kvarcinis smėlis, kuris dedemas į maišus ir stadiono prižiūrėtojai ją galės naudoti ir ateityje šiam ar kitam stadionui. Manome, kad taip pavyks sutaupyti per 200 tonų vejos užpilo“, - sakė darbus atliekančios įmanės atstovas.

Pasak Klaipėdos sporto bazių valdymo centro vadovo Mariaus Junoko, vejos keitimas atsieis 301 tūkstantį eurų.

„Paskelbėme tarptautinį konkursą. Jame dalyvavo 12 įmonių. Nugalėjusi įmonė pasiūlė geriausias sąlygas ir tiesia šią dangą“, - paaiškino M. Junokas.

Jo teigimu, darbai prasidėjo lapkričio 8 dieną ir pagal sutartį jie turėtų būti baigti iki gruodžio 23 dienos.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjos Rasos Rumšienės teigimu, keisti dangą jau reikėjo dėl susidėvėjimo.

„Dirbtinės žolės futbolo aikštės eksploatacija pagal standartus - 5 metai. Ši futbolo aikštė eksplotuojama jau 8 metus, ir nebeatiko licenzijavimo reikalavimų, nebebuvo galima organizuoti tam tikro lygio varžybų.

Dangos keitimas buvo suplanuotas Kūno kultūros ir sporto plėtros programoje 2022 metais, tačiau šių metų rudenį gavus Lietuvos Respublikos Vyriausybės lėšų Savivaldybėms, atsirado galimybė dangos keitimo darbus atlikti ankščiau iki šių metų pabaigos“, - pasidžiaugė R. Rumšienė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder