Klaipėdos naujienos. Trečiadienis

Svarbiausi trečiadienio įvykiai: naujienų portalas VE.lt  pateikia svarbiausių naujienų Klaipėdoje apžvalgą:

Gimė. Per statistinę parą gimdė 6 moterys. Pasaulį išvydo 3 mergaitės ir 3 berniukai.

Gimtadienis. Šį savaitgalį Gargždai švęs 768-ąjį miesto gimtadienį. Penktadienį prasidėsiantys renginiai truks net dvi dienas. Šių metų miesto gimtadienio pagrindinė tema - keturių vandenų krašto stebuklai, tad svečiai bus kviečiami ne tik su jais susipažinti, bet ir atrasti savus. Pasak Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko, sau patinkančių veiklų per miesto gimtadienį ras ir jaunas, ir senas, taip pat bus pagerbti ir apdovanoti rajono jaunuoliai, per egzaminus gavę šimtukus, o Gargždų miesto garbės piliečio vardo ženklas ir liudijimas bus įteiktas visą savo gyvenimą Gargždams atidavusiam pedagogui Edvardui Cirtautui.

Švietimui. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymu Vyriausybė patikslino mokymo lėšų metodiką, pagal kurią nuo naujų mokslų metų bus skaičiuojami didesni švietimo pagalbos specialistų atlyginimai, finansuojamos papildomos ugdymo valandos, tobulinamas mokyklų bibliotekų finansavimas. Šiems pakeitimams įgyvendinti nuo rugsėjo 1 d. skirta per 12 mln. eurų.

Nauja knyga. Rugpjūčio 19 d. 17.30 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, Konferencijų salėje, bus pristatyta Domo Kauno monografija "Martynas Jankus. Tautos vienytojas ir lietuvių spaudos kūrėjas". Be paties autoriaus, Vilniaus universiteto profesoriaus, akademiko D. Kauno, savo mintimis dalysis Klaipėdos universiteto profesorė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto tyrėja Roma Bončkutė bei Klaipėdos universiteto istorikė doc. dr. Silva Pocytė.

Pasiekimai. Rugpjūčio 10-16 dienomis nuotoliniu būdu vykusioje XVII tarptautinėje geografijos olimpiadoje Lietuvos mokiniai pelnė keturis medalius. Aukso medalį laimėjo Edgaras Zaboras iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos, jo mokytojas - Vilius Adomaitis. Sidabro medaliais apdovanoti Julius Nikolajevas iš Vilniaus licėjaus (mokytoja Jolita Milaknienė) ir Eitas Rimkus iš Tauragės "Versmės" gimnazijos (mokytoja Jūratė Orlovienė). Bronzos medalis atiteko Mažeikių Gabijos gimnazijos mokiniui Mindaugui Bumbliauskiui, jo mokytoja Aldona Širvinskienė.  Olimpiadoje dalyvavo 46 valstybės, 200 mokinių iš penkių žemynų. Lietuvių komandai vadovavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna ir Gargždų "Minijos" progimnazijos geografijos mokytoja, KU Socialinės geografijos ir regionistikos studijų centro lektorė Angelė Pakamorienė.

Agresija. Trečiadienio naktį vyriškis iš Klaipėdos vaikų ligoninės tiesiogiai transliavo, kaip švaistosi ginklu. Šį vaizdą socialiniuose tinkluose pamatę žmonės kreipėsi į policijos pareigūnus, kurie šiuo metu aiškinasi ginklo galingumą ir ar reikia leidimo jį turėti.

Nutraukė tyrimą. Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras byloje dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės rajono savivaldybėje ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminio tyrimo dalį vieno iš įtariamųjų - Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio - atžvilgiu.

Išmokos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija planuoja ateinančiais metais didinti globos išmokų dydį. Šiam tikslui ateinančių metų biudžete ketinama skirti 8 mln. eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės teigimu, išmokos galėtų didėti nuo šiuo metu skiriamų 160 eurų iki 266 eurų. Ministrės teigimu, išmokos dydis bus diferencijuojamas pagal vaiko amžių.
Tirs. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad dėl antradienio vakarą nufilmuoto incidento, kuomet Baltarusijos pareigūnai įžengia į Lietuvos teritoriją, bandydami į šalį įstumti neteisėtus migrantus, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Ministrės vertinimu, tokius Aliaksandro Lukašenkos režimo veiksmus galima vadinti raudonos linijos peržengimu.

Citata iš www.VE.lt "Iki remonto aplinkinių namų vaikai su tėveliais galėdavo laisvai žaisti futbolą savaitgaliais ant dirbtinės dangos, nes aikštė būdavo laisva. Dabar po remonto tikriausiai viskas bus užrakinta ir jokio priėjimo šalia gyvenantiems", - komentavo skaitytojas straipsnį "Klaipėdoje - beveik 11 mln. eurų vertės objektas".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder