Klaipėdos rajonui vaikų ugdymas uostamiestyje kainuos daugiau

Klaipėdos miesto taryba nusprendė padidinti įkainius už Klaipėdos rajono gyventojų vaikus, ugdomus uostamiesčio darželiuose ir mokyklose.

Atsižvelgiant į ugdymo įstaigų patiriamas ūkio išlaidų vienam vaikui vidurkio pasikeitimus, kasmet iki spalio miesto Taryba pasilieka teisę peržiūrėti įkainius ir juos keisti, kad miesto savivaldybei už kitų savivaldybių vaikų ugdymą netektų per didelė mokestinė našta.

Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 238 moksleiviai, gyvenantys rajone, darželiuose ugdomi 73 vaikai, darželiuose su specialiomis grupėmis – 6 vaikai.

Remiantis praėjusių metų išlaidomis, nuspręsta vienos dienos atlygintiną kainą už vaiko ugdymą darželyje didinti nuo 7 eurų iki 8,58 Eur, o specialiųjų poreikių vaikų ugdymą darželiuose – nuo 15,7 Eur iki 18,6 Eur. Įkainis už moksleivių ugdymą mokyklose keičiasi nuo 38,2 Eur iki 47,6 Eur.

Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Ceplienė informavo, kad Klaipėdos rajono savivaldybė prašė naujus įkainius taikyti ne nuo šių metų rugsėjo 1 d., o nuo kitų metų sausio 1 d.
„Jie nėra susiplanavę lėšų. Bet administracijos nuomonė yra tokie, kaip pateikta sprendimo projekte - nuo rugsėjo 1 d., nes tada prasideda mokslo metai“, - sakė J. Ceplienė.

Jei nauji įkainiai būtų taikomi nuo kitų metų sausio 1 d., Klaipėdos miesto savivaldybė negautų 18-20 tūkst. eurų pajamų.

Tarybos narys Arvydas Vaitkus, dar svarstant klausimą komitetuose, buvo išsakęs poziciją, kad nemaža dalis Klaipėdos rajono gyventojų yra klaipėdiečiai, tad reikėtų su rajono savivaldybe ieškoti kompromisų. 
Tačiau jam kolega Rimantas Taraškevičius argumentavo tuo, kad rajone gyvenantys žmonės, nors ir dirba Klaipėdoje, mokesčius moka į rajono savivaldybės biudžetą.

„Šioje vietoje viskas turi būti adekvatu“, - pasisakė jis.

Judita Simonavičiūtė taip pat palaikė sprendimą didinti įkainius. Pasak jos, dar yra savotiška pilkoji zona.

„Yra labai daug žmonių, mieste deklaravusių (gyvenamąją vietą – VE), bet gyvenančių rajone, už juos sumoka visi klaipėdiečiai“, - sakė politikė.

Klaipėdos miesto taryba nusprendė padidinti įkainius nuo rugsėjo 1 d.

Praėjusiais metais Klaipėdos rajono savivaldybė į Klaipėdos miesto biudžetą už ikimokyklinukų ugdymą pervedė 53,2 tūkst. eurų, už moksleivių ugdymą – 83,1 tūkst. eurų.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder