Klaipėdos taryba spręs dėl dviejų eurų pagalvės mokesčio įvedimo

Klaipėdos taryba spręs dėl dviejų eurų pagalvės mokesčio įvedimo

(1)

Klaipėdos taryba ketvirtadienį spręs dėl dviejų eurų vadinamojo pagalvės mokesčio įvedimo apgyvendinimo paslaugas teikiančiose uostamiesčio įstaigose.

Patvirtinti vietinę rinkliavą už naudojimąsi Klaipėdos miesto savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra savivaldybės tarybai siūloma sekant kitų didžiųjų ir kurortinių savivaldybių pavyzdžiu.

Skaičiuojama, kad iš pagalvės mokesčio uostamiestis per metus galėtų surinkti apie 800 tūkst. eurų. Surinktas lėšas planuojama panaudoti Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros, turistiniam patrauklumui ir žinomumui didinti.

Anksčiau savivaldybė skelbė, kad tokį mokestį norima įvesti nuo šios vasaros – birželio 1-osios, tačiau sprendimo projekte numatytas vėlesnis terminas – kitų metų sausis. 

Kaip skelbiama projekte, nuomonės dėl termino, kada galėtų būti įdiegtas toks mokestis, išsiskyrė svarstant šį klausimą įvairiuose komitetuose.

Finansų ir ekonomikos komitetas sprendimo projektui pritarė be pastabų, tačiau posėdžio metu buvo išsakyta abejonė, kad trys mėnesiai sistemos pasirengimui nėra pakankamas laikotarpis. 

Siūlymui taip pat pritaręs Kultūros, švietimo ir sporto komitetas mokestį siūlė įvesti nuo spalio 1-osios, Strateginio planavimo komitetas – nuo kitų metų sausio. 

Anot buvusio mero Vytauto Grubliausko, diskusijų apie pagalvės mokestį Klaipėdoje yra buvę daug anksčiau, tačiau ne tiek kiek dėl mokesčio surinkimo, o kiek dėl labai preciziško ir tikslaus panaudojimo.

Mokesčiui administruoti ir surinkti savivaldybė planuoja įsigyti elektroninę vietinės rinkliavos deklaravimo ir mokėjimo sistemą, ja naudotųsi viešbučiai ir kiti apgyvendinimo paslaugų teikėjai.

Rinkliavos išimtys galiotų ilgalaikei nuomai (mėnuo ir daugiau), asmenims iki 18 metų ir vyresnio amžiaus moksleiviams, asmenims turintiems negalią, taip pat asmenų grupėms, išsinuomojusioms dešimt kambarių ir kita. 

Panašią rinkliavą anksčiau yra įsivedę Vilnius, Kaunas, Palanga, Druskininkai, Birštonas, Trakų rajonas. Kai kurie iš šių miestų pagalvės mokestį iš turistų renka daugiau negu dešimt metų. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder