Klaipėdos taryboje – du siūlymai dėl universitetinės ligoninės teisių perdavimo

Klaipėdos miesto savivaldybės politikai spręs, ar pradėti svarstyti nevienareikšmiai uostamiestyje vertinamą sumanymą steigti naują universitetinę ligoninę.

Į ketvirtadienio tarybos posėdžio darbotvarkę siūloma įtraukti du skirtingus su tuo susijusius projektus.

Pagal vieną iš jų siūloma pritarti, kad savivaldybė šiuo metu turimas Klaipėdos universitetinės ligoninės turtines ir neturtines teises bei pareigas perduotų valstybei, tačiau tuo pačiu norima numatyti, kad galutinis sprendimas dėl to būtų priimtas tik tuomet, kai taryba pritartų įstaigų reorganizavimo sąlygų projektui, tai yra kai būtų aiški naujos gydymo įstaigos struktūra ir pareigybių sąrašas.

Toks saugiklis lemtų, kad centrinė valdžia turėtų labiau atsižvelgti į Klaipėdos politikų nuomonę sprendžiant dėl to, kaip atrodys nauja įstaiga.

Tuo metu grupė tarybos narių parengė savo projektą, pagal kurį savivaldybė iškart perduotų ligoninės dalininkės teises ir pareigas valstybei. 

Seimas gruodį priėmė Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas, atveriančias kelią Klaipėdoje steigti universitetinę ligoninę. Pagal jas, Lietuvoje gali veikti po vieną universiteto ligoninę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Taip pat numatyta, jog be valstybės, universitetinės ligoninės dalininke gali būti aukštoji mokykla, vykdanti medicinos ar slaugos ir akušerijos studijas. Iki tol dalininku galėjo būti tik universitetas, vykdantis medicinos studijas. Klaipėdos universitete šiuo metu rengiami tik slaugos specialistai.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo Klaipėdoje steigti universitetinę ligoninę, kokios veikia Vilniuje ir Kaune. Dėl to reikėtų sujungti kelias pajūryje veikiančias Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligonines bei pakeisti dalininkus.

Dabartinė Klaipėdos universitetinė ligoninė pagal savo statusą tokia nėra, tai yra savivaldybės viešoji įstaiga. 

Klaipėdos universiteto taryba jau yra pritarusi dalyvavimui steigiant Klaipėdos universiteto ligoninę. Laukiama Klaipėdos politikų sprendimo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder