Klaipėdos universitete – papildomos nemokamų studijų galimybės asmenims iš socialiai jautrių grupių

(1)

Siekiantys gauti finansuojamą vietą Klaipėdos universitete (KU), stojantieji iš socialiai jautrių visuomenės grupių galės pasinaudoti papildoma – antrąja konkursine eile, skelbiama universiteto pranešime.

„Tai dėmesys socialiai jautrioms visuomenės grupėms ir paskatinimas jiems studijuoti bei siekti savo svajonių. Tikiu, kad tarp galinčių pasinaudoti antra konkursine eile, yra daug gabių žmonių, tačiau jie nestoja į aukštąsias mokyklas dėl finansinių sunkumų, palaikymo stokos ir kitų priežasčių“, – sako doc. dr. A. Norvilienė.

KU duomenimis, antrąja studijų eile galės naudotis stojantieji iš labai mažas pajamas gaunančių šeimų, našlaičiai (ne vyresni kaip 25 metų), turintys neįgalumą (sunkaus ar vidutinio lygio), trumpųjų studijų absolventai, turintys 2 metų praktinės veiklos patirties.

Skelbiama, kad asmenys, stojantys per antrąją konkursinę eilę turi būti įgiję išsilavinimą, išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir stojančiojo laisvai pasirinktas.

Šių egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei 36 balai. Baigusieji ankstesniais metais priimami pagal baigimo metais galiojusią tvarką.

Antrajai konkursinei eilei sudaryti numatyta ne mažiau kaip 10 procentų viso valstybės finansavimo pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietoms. Tai leis pagal antrąją konkursinę eilę priimti beveik 1,3 tūkstančių studentų iš socialiai jautrios aplinkos.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder