Klaipėdos universiteto Botanikos sode - naujovės (1)

Klaipėdos universiteto Botanikos sode planuojama statyti naują mokslo paskirties modulinį pastatą. Jame, planuojama, vyks įvairios edukacijos, bendruomenių susitikimai.

Šiuo metu Klaipėdos universiteto Botanikos sode esančios patalpos nėra pritaikytos edukaciniams užsiėmimams, seminarams, todėl sodo direktorė Asta Klimienė džiaugiasi, kad pagaliau šį poreikį ateityje galės patenkinti.

"Kadangi Botanikos sode mes neturime edukacinių patalpų, o jų poreikis yra didžiulis, mes labai džiaugiamės šiuo projektu. Buvo gauta parama, todėl dabar yra planuojamas statyti modulinis pastatas, kuriame yra numatyta edukacinė patalpa.

Mes jau turime tikrai daug patirties, nes esame vedę įvairius užsiėmimus, mokymus, seminarus.

Karantinas parodė, kad mūsų dabar esamos patalpos tokiems susitikimams yra tikrai per mažos ir mes negalime jų organizuoti saugiai.

Kadangi nauja patalpa bus tikrai ne mažesnė nei 50 kv. m, tai mes galėsime drąsiai susitikinėti ir išnaudoti šias naujas patalpas. Jose planuojame rengti bendruomenių susitikimus, nes tikrai iš jų sulaukiame poreikio konsultacijoms, pasikalbėjimams tiek želdinimo, tiek augalų panaudojimo, priežiūros klausimais„, - “Vakarų ekspresui" pasakojo A. Klimienė.

Direktorė teigė, kad edukacijos vyks visiems norintiems - nuo moksleivių iki suaugusiųjų. Vienu metu edukacijose galės dalyvauti iki 35 žmonių. Taip pat vadovė užsiminė, kad edukacijos bus organizuojamos STEAM pagrindu.

Naujas pastatas numatomas vakarinėje sklypo dalyje, netoli pagrindinio įvažiavimo. Būsimą pastatą iš visų pusių sups pėsčiųjų takai, už kurių yra įvairūs augalai ar kitos sodo ekspozicijos.

„Pastato statybos nepakenks mūsų augalams, nes bus statomas toje erdvėje, kurioje nėra mūsų kolekcinių augalų. Toje vietoje auga tik keli atsikartojantys mūsų augalai, todėl juos nebus sunku iškelti į kitą vietą“, - teigė A. Klimienė.

180 kv. m ploto projektuojamas pastatas bus padalintas į tris pagrindines dalis: atvira edukacinės salės zona, uždaresnė salė, kurioje bus viešieji tualetai, bei dvi patalpos darbuotojams, kuriose galės dirbti mažiausiai po penkis žmones. Pastatas turės ir stiklinį jungiamąjį koridorių - holą.

Sidebar placeholder