„Klaipėdos želdiniai“ didins darbuotojams atlyginimus

Klaipėdos miesto parkų, skverų, žaliųjų plotų želdinimo, aplinkotvarkos ir priežiūros paslaugas Klaipėdos mieste teikianti UAB „Klaipėdos želdiniai“ artimiausiu metu žada darbuotojams didinti atlyginimus. Tai tampa įmanoma, nes įmonė pasirašė papildomą susitarimą su Klaipėdos savivaldybe dėl įkainių už paslaugas didinimo.

Kovo mėnesį Klaipėdos savivaldybė ir „Klaipėdos želdiniai“ pasirašė papildomą susitarimą prie praėjusiais metais pasirašytos sutarties dėl paslaugų teikimo.

Joje numatyta, kad pradinėje sutartyje numatyta suma (1,75 milijono eurų) už miesto tvarkymo paslaugas ateinantiems dvejiems metams didėja 160,5 tūkstančio eurų - iki 1,9 milijono eurų (be PVM).

Pagrindinis pabrangimo motyvas yra šiemet iki 840 eurų Lietuvoje išaugusi minimali alga. Todėl paslaugų sąnaudų žmogaus valandos kaina indeksuojama koeficientu 1,151. Praktiškai tai reiškia 15 proc. augimą dėl darbo užmokesčio augimo.

„Klaipėdos želdinių“ vadovas Gediminas Valašinas „Vakarų ekspresui“ patvirtino, kad maždaug 15 proc. ir planuoja kelti atlyginimus savo darbuotojams.

Tačiau jis pripažįsta, kad tik vienas kitas įmonės darbuotojas iki šiol gauna minimalų darbo užmokestį. Daugiausiai tai pensijinio amžiaus, ne visą darbo dieną dirbantys asmenys.

Oficialūs „Sodros“ duomenys rodo, kad „Klaipėdos želdinių“ vidutinis darbo užmokestis prieš mokesčius siekia 1 446 eurus.

„Atsakingų darbuotojų, kurie vos iškritus sniegui neima nedarbingumo lapelio, sunku rasti. Visi nori būti influenceriais, o ne gatves valyti“, - sako G. Valašinas.

Anot jo, ieškoti darbo neskatina ir Užimtumo tarnybos politika. Ilgalaikiai bedarbiai daro viską, kad galėtų gauti pašalpas ir nedirbti. Net specialiai į pokalbį dėl darbo ateina su alkoholio kvapu.

„Neseniai du žmones priėmėme į darbą, trečia diena nepasirodo ir nepasiekiami telefonu“, - pavyzdį pateikia G. Valašinas.

Anot jo, įmonė nuolat ieško atsakingų darbuotojų. „Klaipėdos želdiniuose“ dirba 42 žmonės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder