KU lietuvių kalbos kursus baigė dar viena Ukrainos piliečių grupė

Nuotaikinga uždarymo švente pasibaigė Klaipėdos universitete (KU) organizuoti Lietuvių kalbos ir kultūros rudens kursai ukrainiečiams.

Pabaigtuvių šventė kursų dalyviams buvo tikras siurprizas – juos šokdino KU dainų ir šokių ansamblio „Vytinė“ šokėjai. Jaudulio netrūko ir kursų organizatoriams girdint baigimo pažymas atsiimančių ukrainiečių tariamus padėkos žodžius lietuviškai, kai kurie jų parengė trumpas padėkos kalbas, netgi eiliuoti įspūdžiai nuskambėjo lietuviškai. Į rudens kursus, trukusius 2 mėnesius, buvo priimti 77 asmenys. Jie mokėsi penkiose skirtingo lygio grupėse triskart per savaitę vakarais po 3 akademines valandas.

Drauge su rudens kursų pabaiga finišuoja ir kovo mėnesį KU prasidėjusi kompleksinė Ukrainos piliečių, pasitraukusių į Lietuvą dėl karo, lituanistinio švietimo programa. Pirmieji kursai buvo suorganizuoti netrukus po karinių veiksmų Ukrainoje pradžios: jie vyko nuo kovo mėnesio, buvo trumpi ir koncentruoti, kursus vedė KU dėstytojai bei savanorės studentės. Liepos–rugpjūčio mėn. vykusiuose vasaros kursuose ukrainiečiai mokėsi kartu su kitais Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos dalyviais. Visi kursai vyko kontaktiniu būdu, išskyrus vasarinius, kuriuose buvo ir nuotolinio mokymo galimybė. 

Iš viso į 2022-aisiais vykusius lietuvių kalbos kursus Ukrainos piliečiams buvo priimti 272 asmenys. Ne visiems jų dalyviams pavyko lankyti kursus iki pabaigos – dėl darbo, šeiminių ar kitų pasikeitusių aplinkybių. Nemaža dalis kursų dalyvių mokėsi nuo pat pavasario ir spėjo pramokti kalbos nuo A1 iki B2 lygio. Žinoma, yra norinčių ir toliau tęsti mokymąsi. Artimiausia galimybė – sausį startuosianti Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademija.

Intensyvų kalbos mokymą svariai papildė kultūrinių renginių programa, – išvykos, ekskursijos. Per jas kursų dalyviai aplankė įžymias Lietuvos vietas, išsamiai susipažino su Lietuvos istorija, tradicijomis. Kursus rėmė Švietimo mainų paramos fondas ir Klaipėdos miesto savivaldybė, kursų organizatorių komanda – KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos ir užsienio kalbų centras (LUKC) kartu su Filologijos katedros dėstytojais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder