Kur bus Klaipėdos miesto kapinės, spręs ne klaipėdiečiai

Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kolegijai pristatyta naujomis galimomis teritorijomis papildyta uostamiesčio kapinių plėtros galimybių studija. Jos rengėjai optimaliomis ir realiausiomis kapinių vietomis įvardijo tris Klaipėdos rajono ribose esančias teritorijas. Nors visa finansinė našta dėl kapinių įrengimo guls ant uostamiesčio pečių, galutinį sprendimą dėl konkrečios vietos priims Klaipėdos rajono savivaldybė.

Klaipėdos miesto kapinių plėtros galimybių studija tobulinti pradėta praėjusiųjų metų gruodį. Ją papildyti prireikė, nes 2018 metais parengta studija sulaukė Klaipėdos rajono valdžios ir bendruomenės nepritarimo.

„Mes iš karto pradėjome ieškoti būdų, kaip sutarti su Klaipėdos rajonu. Klaipėdos mieste galimybių plėtoti kapines nėra jokių“, - teigė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Didžiulį darbą atlikę studijos rengėjai iš viso įvardijo 11 galimų vietų Klaipėdos ir Kretingos rajonuose. Susumavus atrinktų teritorijų vertinimo rezultatus paaiškėjo trys geriausi variantai - Glaudėnai, Vitiniai ir Vytaučiai.

Visos šios vietos yra Klaipėdos rajono teritorijoje, tad pastarojo Savivaldybė ir turės lemiamą balsą priimant konkretų sprendimą dėl vienos iš jų.

Kad jis pagaliau bus priimtas, vilties suteikė tai, jog šį kartą buvo atsižvelgta į rajono išsakytas pastabas bei pageidavimus.

Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kolegija pritarė ne tik studijos papildymui, bet ir įvardytoms minėtoms trims prioritetinėms teritorijoms.

"Buvo atliktas didžiulis darbas, vyko labai daug diskusijų. Paties įvairiausio lygmens. Glaudžiai bendradarbiauta su Klaipėdos rajonu.

Galutinis studijos pristatymas liudija, kad realios galimybės tokios teritorijos numatymui šiai funkcijai tikrai yra. Bet tai jau priklauso nuo politinės valios. Ne nuo Klaipėdos miesto, o kolegų Klaipėdos rajone. Ir tų sprendimų, manau, dar teks ieškoti", - sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Nors konkrečią kapinių vietą išrinks Klaipėdos rajono savivaldybė, visa finansinė našta dėl jų įrengimo guls ant Klaipėdos miesto.

„Geriausias Klaipėdos rajono prisidėjimas prie kapinių atsiradimo būtų vietos joms suderinimas. Kad bus prisidėta ir finansiškai, sunkiai tikėtina“, - konstatavo V. Grubliauskas.

Manoma, kad naujos uostamiesčio kapinės Klaipėdos rajono teritorijoje galėtų būti įrengtos maždaug per 6 metus.

FOTO APRASAS FAVORITĖS. Prioritetinėmis būsimų Klaipėdos kapinių teritorijomis įvardyti Klaipėdos rajone esantys Glaudėnai, Vitiniai ir Vytaučiai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder