Kviečia siūlyti idėjas klaipėdiečių aplinkai gerinti

(2)

Jau kitą savaitę bus galima pradėti teikti pasiūlymus, kaip pagerinti klaipėdiečių gyvenimą tvarkant aplinką. Siūlyti idėjas gali net ir negyvenantieji Klaipėdoje.

Besidomintiesiems dalyvaujamojo biudžeto iniciatyva buvo pristatyta atnaujinta idėjų teikimo, balsavimo ir finansavimo tvarka.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiojo patarėjo Deivido Petrolevičiaus, nuo šių metų idėjas galės siūlyti visi, net ir negyvenantieji Klaipėdoje.

Anksčiau teikti pasiūlymus galėjo tik gyvenamąją vietą Klaipėdos mieste deklaravę žmonės.

„Jei esi buvęs Klaipėdos mieste, jeigu myli Klaipėdą arba esi vietinis klaipėdietis - visais šiais atvejais bus galima siūlyti idėjas ir jos turės galimybę būti įgyvendintos“, - pabrėžė vyriausiasis patarėjas.

Dalyvaujamojo biudžeto projektams įgyvendinti bus skirta 100 tūkst. eurų, vienos idėjos biudžetas negalės viršyti 50 tūkst. eurų.

Teikti savo projektų idėjas nuo rugpjūčio 1 dienos iki rugsėjo 1 dienos gyventojai galės specialioje internetinėje platformoje https://dalyvauk.klaipeda.lt/.

Čia taip pat bus galima rasti visą reikalingą informaciją apie dalyvaujamąjį biudžetą.

Vėliau, nuo rugsėjo 19 d. iki spalio pabaigos, šioje platformoje vyks ir balsavimas už pasiūlytas idėjas.

Planuojama, kad balsuoti bus galima ir Savivaldybės administracijos patalpose bei Klaipėdos miesto bibliotekų padaliniuose.

D. Petrolevičiaus teigimu, priešingai nei siūlant idėjas, balsuoti už pasiūlymus galės tik uostamiestyje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys nuo 16 metų.

Rezultatus planuojama skelbti lapričio pradžioje.

Praėjusiais metais įgyvendinant dalyvaujamąjį biudžetą klaipėdiečiai pateikė 17 idėjų.

Tarp populiariausių - pasiūlymai įrengti vaikų žaidimo, sporto, poilsio aikšteles.

Taip pat siūlyta pasodinti pušų visame mieste, įrengti gėlynus, automobilių stovėjimo aikštelę, ištapyti daugiabučio namo sienas ir kt.

Įgyvendinti buvo atrinktos 3 idėjos, sulaukusios daugiausiai klaipėdiečių palaikymo: vaikų žaidimo aikštelės I. Simonaitytės gatvėje ir Tauralaukyje bei „Baltų saulės parkas“ Tauralaukyje.

"Visų trijų projektų įgyvendinimo eiga derinama su projektų autoriais, kurie, panašu, džiaugiasi, kad tokie objektai atsiras jų gyvenamosiose teritorijose.

Norėtume pakviesti ir šiemet aktyviai teikti idėjas, pasiūlymus ir už juos balsuoti", - kvietė D. Petrolevičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder