Leonas Makūnas

Leonas Makūnas džiaugiasi dar vienu savo kūriniu - nauju burlaivio modeliu (3)

Jau skelbėme, kad buvęs ilgametis bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Leonas Makūnas yra, kaip pats sako, „išprotėjęs“ laivų modeliuotojas, šia liga, ko gero, susirgęs dar negimęs.

Organizatorių nuotr.

Būdamas jaunas specialistas, pirmą kartą į Klaipėdą jis atplaukė savo paties pas mamą palėpėje pasidaryta motorine valtimi. 1977 metais mūsų mieste iš viso buvo trys burlentės: dvi jachtklubo ir viena L. Makūno.

Jo jaunystės aistra visu stiprumu atgimė 2019-aisiais, išėjus į pensiją. „Visiškai sveikas žmogus laivų modeliavimu neužsiima“, - juokauja jis.

Paklaustas, kodėl užsiima laivų modeliavimu, L. Makūnas atsakė: „Malonu, nenuobodu. Šiemet dar nepradėjau prie modelių dirbti, bet jau niežti pirštai, jau norisi. Turiu numatęs du modelius. Žmona nepyksta, ji patenkinta, kad aš nenuobodžiauju, nes baiminosi, kas bus, kai aš išeisiu į pensiją ir neturėsiu ką veikti. Kai padarau modelį, ir ji džiaugiasi.“

Išėjęs į pensiją L. Makūnas pirmiausia susitvarkė namus, kurie per tuos darbus buvo apleisti. O nuo pernai žiemos jau rimtai užsiima laivų modeliavimu, surinko du modelius.

„Tai ne tie modeliai, kokius pats savo rankomis darydavau vaikystėje. Surinkau du plastikinius modeliukus iš rinkinių. Vienas - 70 centimetrų ilgio “English Man O War". Tai XVII a. burlaivio modelis.

Niekas tiksliai nežino, kaip tame amžiuje burlaiviai atrodė.

Pagal tų laikų paveikslus, aprašymus konstruktoriai sukonstravo tokį modelį, kad būtų gražus ir maždaug atitiktų teisybę. Bet tai nėra konkretus laivas, kuris tada plaukiojo.

Turiu svajonę padaryti Kolumbo laivus.

Norisi daryti konkretų laivą, turintį savo istoriją.

Neseniai Leonas Makūnas asmeninėje feisbuko paskyroje pasidžiaugė dar vienu savo kūriniu: 

"Mano naujas kūrinys. Pats modelis tai me mano.

Jau atidaviau savininkui. Mokomojo burlaivio, pastatyto 2011 metais (Taip, taip, visai naujas) pavadinto garsaus vokiečiù mokslininko, gamtininko, keliautojo Alexander von Humboldt, vardu, modelis.

Tristiebis barkas.

Mastelis 1:150, plastikas".

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder