Masinis skiepijimas Klaipėdoje - birželį (3)

Antradienio rytą prie Klaipėdos miesto poliklinikos nusidriekė didžiulė senjorų eilė. Senjorams buvo sudaryta galimybė pasiskiepyti "Pfizer" ir "Moderna" vakcinomis, o vakcinavimas vyko "gyvos eilės" principu.

Prie Klaipėdos vakcinavimo centro Taikos pr. 76 antradienio rytą nusidriekė "gyva senjorų eilė". Vieni į eilę atsinešė sulankstomas kėdutes, kiti pasirėmė lazdomis, mat eilėje teko praleisti kiek daugiau nei valandą. Senjorams buvo sudaryta galimybė pasirinkti, kokia vakcina - "Pfizer" ar "Moderna", jie nori pasiskiepyti, o kiek anksčiau visi norintieji galėjo pasiskiepyti "Vaxzevria" (gamintojo "AstraZeneca") vakcina, tačiau iki šiol tokių eilių nė vieną dieną prie skiepų nesusidarė.


Masinė vakcinacija - nuo birželio 1 d.


Antradienio duomenimis, bendras pristatytų vakcinų kiekis į Klaipėdos miestą yra 49 tūkst. Panaudotos buvo 42 tūkst. vakcinos.
"Buvo situacija dėl sunkiai naudojamos "AstraZenecos" vakcinos, tai šiai dienai vakcinų kiekį esame sunaudoję ir yra likę apie 50 nepanaudotų dozių", - tikino Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.


Pirmadienį, pasak Statistikos departamento pateikiamų duomenų, Klaipėdoje buvo paskiepyti 506 asmenys. Iš viso jau yra pasiskiepiję 23 284 klaipėdiečiai.
Savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų komisija priėmė sprendimą, jog dar šią savaitę bus įsigyjama registracijos sistema vakcinacijai, kuri turėtų pradėti veikti jau kitą savaitę.
"Nebelaukiame ir nebetikime Sveikatos apsaugos ministerijos pažadais, kad bus centralizuota registracijos sistema žmonėms, kurie nori pasiskiepyti, priimtas galutinis sprendimas, kad perkame programą, nebelaukiame, taip kaip padarė Kaunas ir Vilnius, jau yra priimtas oficialus sprendimas", - pasakojo R. Perminienė.


Taip pat Klaipėdos savivaldybė jau yra pradėjusi pasirengimą masinei vakcinacijai. Jo pradžia planuojama birželio 1 dieną.
"Tęsiami parengiamieji darbai dėl masinei vakcinacijai skirtų didelių patalpų, dar vieno didelio vakcinacijos centro.


Yra numatyti visi koordinatoriai, buriamos savanorių komandos.
renginėjamos patalpos, peržiūrimas jų atitikimas ir ruošiamasi, kad jos būtų kuo didesnės, tačiau jos turi atitikti visus reikalavimus", - sakė R. Perminienė.


Pasak Klaipėdos miesto vicemero Arvydo Cesiulio, skiepijimo procesas bus organizuojamas 3 vietose arba vienoje iš jų. Kokios tai bus vietos, vicemeras kol kas neatskleidė.
Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje Tarybos nariai iškėlė klausimą, ar Klaipėda turi vakcinavimo planą.


"Skęstančiųjų gelbėjimas yra jų pačių reikalas, meras gali pasidžiaugti keliomis kadencijomis, bet nėra jokio vakcinavimo plano, čia yra chaosinis valdymas, Ekstremalių situacijų valdymo komisija turi turėti planą, turi būti aišku, kaip bus vakcinuojami žmonės, kaip mes grįšime į saugų režimą ir normalų gyvenimą", - rėžė Tarybos narė Alina Velykienė.


Tačiau R. Perminienė atsakė, jog tokio plano sudaryti neįmanoma, nes itin dažnai keičiasi prioritetinės grupės ir gaunamų vakcinų kiekiai.


Skiepijasi ir prekybininkai


Šiuo metu į prioritetinių grupių sąrašą pasiskiepyti patenka 65 metų ir vyresni senjorai, švietimo įstaigų darbuotojai ir abiturientai, sporto organizacijos ir jų treneriai bei ūkio subjektai, kur yra daugiau nei 100 darbuotojų, taip pat medicinos, sveikatos priežiūros įstaigų ir vaistinių darbuotojai.


Nepanaudotos vakcinos pirmiausia yra siūlomos prioritetinėms grupėms, įskaitant gyvybiškai svarbias visuomenei funkcijas (pareigūnai, ugniagesiai ir pan.).


Po to gali būti skiepijami tik tos įmonės, kur yra daugiau nei 100 darbuotojų, o prioritetas teikiamas toms, kuriosed pastaraisiais mėnesiais nustatyta daugiausia COVID-19 ligos protrūkių.
Todėl tik likus vakcinos nuo prioritetinių grupių bus kviečiamos vakcinuotis minėtus kriterijus atitinkančios įmonės.


"Paskelbus akciją prekybininkams, kurie galėjo vakcinuotis "Vaxzevria" ("AstraZeneca") tai sulaukėme 416 prekybininkų, kurie vakcinavosi. Bendravome su didelėmis įmonėmis, kuriose yra COVID židiniai ir kurias NVSC dėl židinių rekomenduoja vakcinuoti, tai tokiose įmonėse darbuotojai sutiko būti vakcinuoti "AstraZeneca" vakcina", - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja.

Raktažodžiai
Vienas vyras po vakcina į jos mire
Siandien, 2021-04-13 17:49
O kieno ten kūną policija kišo į mašiną?
Hmm, 2021-04-13 17:31
kad vėl gyva eilė. Kaip sukontroliuosite? Kaip ir Vilniuje nors registruoti bet stovi gyvai. Čia reikia gerai apgalvoti priimant sprendimą. Tai kam tada ta programa ir išleisti pinigai? Per tiek skiepijimo mėnesių tvarkos deja ir nėra. O kas bus per masinį vakcinavimą baisu galvot. O kai jis įsivažiuos jau reikės pakartotinai vėl nuo medikų pradėt, kad gydymas nestrigtų!
Ar nebus taip, 2021-04-13 17:01
Sidebar placeholder