Menininkus kvies aktualizuoti dvi miestui svarbias datas

Kultūros ir meno taryba patvirtino du naujus prioritetus, į kuriuos turės atsižvelgti kultūros projektų rengėjai,  pretenduojantys gauti savo iniciatyvos dalinį finansavimą iš miesto biudžeto lėšų.

Birželio 18 d. posėdžiavusi Kultūros ir meno taryba pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus siūlymui tarp iš dalies miesto biudžeto lėšomis finansuojamų kultūros ir meno projektų sričių išskirti atskirą sritį iniciatyvoms, skirtoms 770-ajam miesto gimtadieniui aktualizuoti ir įtraukti atskirą trimetę programą Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimo projektams finansuoti (2022-2024 m.).

"770 gimtadienį Klaipėda pažymės kitais metais, o 2023-aisiais minėsime Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-metį. Pastarasis įvykis bus minimas ne tik Klaipėdoje, bet visame regione ir nacionaliniu mastu.

 Tad, manome, kad verta skirti didesnį dėmesį ir lėšas kultūros ir meno projektams, aktualizuojantiems šias datas. Šie prioritetai bus įtraukti į kultūros ir meno projektų konkurso sąlygas jau šiais metais, rudenį", - informavo Kultūros ir meno tarybos pirmininkas Jonas Genys.

Tame pačiame posėdyje Kultūros ir meno taryba  pritarė, kad stipendijos būtų skirtos ekspertų pasiūlytiems 15 uostamiesčio kultūros ir meno kūrėjų. Iš viso į stipendijas įvairiems projektams ir iniciatyvoms realizuoti pretendavo daugiau kaip pusšimtis kandidatų.

"Kai pretendentų tiek daug, žinoma, norėtųsi, kad stipendijos būtų tolygiau paskirstytos skirtingų mano sričių kūrėjams, tačiau nuspręsta pasikliauti ekspertų rekomendacijomis. Visgi stipendijų skyrimo tvarka, tarybos nuomone, yra tobulintina", - sakė J. Genys.

Sidebar placeholder