eurai

Nuo COVID-19 nukentėję mokesčių mokėtojai dar turi tris savaites mokesčiams be palūkanų išdėstyti

2021 m. rugpjūčio 11 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktos įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat veiklos nevykdantys gyventojai, kurie turi nesumokėtų mokesčių, iki š. m. rugpjūčio 31 d. dar gali kreiptis į VMI ir pateikti prašymą sudaryti mokestinės paskolos sutartį (toliau - MPS) be palūkanų.

Prašymo nepateikus, nuo spalio 31 d. mokesčių nepriemokai, kuri susidarė iki rugpjūčio 31 d., galios įprasta mokesčių mokėjimo ir MPS sudarymo tvarka – prašymą reikės pagrįsti finansinę būklę įrodančiais dokumentais, bus skaičiuojamos palūkanos.

 

„Verslininkai, kurie dėl pandemijos taip pat patyrė finansinių sunkumų ir turi nesumokėtų mokesčių, tačiau jų nėra nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąrašuose, gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl jų įtraukimo į sąrašus.

Tą taip pat galima padaryti iki rugpjūčio 31 d., tačiau rekomenduojame prašymą pateikti kuo anksčiau, nelaukiant termino pabaigos“, - sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.  

Šiuo metu mokesčių nepriemoką, kuriai taikomos pagalbos priemonės, turi apie 2,2 tūkst. Klaipėdos m. mokesčių mokėtojų, iš jų apie 1,2 tūkst. įmonių ir per 900 gyventojų, vykdančių veiklą. Įmonių nepriemoka sudaro apie 28, 8 mln. eurų, o gyventojų – per 355 tūkst. eurų.

Iš šios sumos dėl 18,4 mln. eurų mokesčių mokėtojai jau sudarė MPS sutartis be palūkanų.

Prašymą sudaryti MPS be palūkanų nuo pandemijos nukentėję mokesčių mokėtojai gali pateikti per Mano VMI, pasirinkę Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas.

Primename, kad MPS be palūkanų įmokas išdėstyti dalimis galima iki 2022 m. gruodžio 31 d., o esant sudėtingoms finansinėms aplinkybės pirmąją įmoką atidėti vieneriems metams[1].

Jei gyventojui ar įmonei numatyto laikotarpio neužtenka sumokėti susidariusius mokesčius, MPS sudaryti galima ir ilgesniam laikotarpiui (iki 5 metų).

Tokiu atveju po numatyto išdėstymo termino taikomi standartiniai reikalavimai – mokesčių mokėtojas turi pagrįsti savo prašymą finansinę būklę įrodančiais dokumentais, bei tarifai - vėlesnio laikotarpio įmokoms bus skaičiuojamos 0,01 proc. per dieną palūkanos.

Mokestinės pagalbos priemonės (neskaičiuojami delspinigiai ir nepradedami išieškojimo veiksmai) į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktiems mokesčių mokėtojams taikomos iki spalio 31 d. dėl mokesčių nepriemokų, kurios susidarė iki rugpjūčio 31 d.

Nukentėjusių nuo pandemijos įmonių sąrašą galima rasti čia, o nuo COVID-19 nukentėjusių individualių veiklų sąrašus čia.

Konsultacijas MPS sudarymo bei kitais mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose - su išankstine rezervacija.

[1] Jei įmonės nepriemoka yra lygi ar didesnė kaip 300 tūkst., atidedant pirmąją įmoką metams, kartu su prašymu reikia pateikti ir pagrindžiančius dokumentus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder