Nuo pirmadienio - privalomi kaupinių tyrimai vaikams (9)

Klaipėdos miesto savivaldybė priėmė sprendimą, jog nuo gegužės 17 dienos 1-4 klasių mokiniai, norintys mokytis kontaktiniu būdu, privalės testuotis kaupinių metodu, o tie, kurie nesutiks testuotis, mokysis nuotoliniu būdu. Jei mažiau nei 60 proc. klasės mokinių nesutiks testuotis, tuomet visa klasė sugrįš prie nuotolinio mokymosi.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, įvertinus visas aplinkybes ir galimybes, trečiadienį buvo priimtas sprendimas, jog 1-4 klasių mokiniai nuo kitos savaitės bus testuojami kaupinių metodu.

„Jei klasės tėvai nesutinka, kad jų vaikai būtų testuojami kaupinių metodu, vadinasi, vaikai grįžta prie nuotolinio mokymosi, o ta dalis, kuri sutinka, tačiau ne mažiau kaip 60 proc., lieka mokytis kontaktiniu būdu.

Jei atsitiks taip, kad testuotis sutiks tik 10 proc. klasės vaikų, tai visa klasė mokysis nuotoliniu būdu. Turi sutikti didžioji klasės dauguma.

Testuotis privalės visi mokiniai, kurie mokysis klasėje, išskyrus tuos atvejus, jeigu jau yra persirgę COVID-19 liga. Kitokių variantų mes imtis negalime, arba testuojasi ir mokosi kontaktiniu būdu, arba grįžta prie nuotolinio ugdymo, kitaip nebus", - sakė V. Bubliauskienė.

Mokyklos turės užtikrinti mokinių ugdymą pagal vidines tvarkas, tačiau didžiausi iššūkiai kils mokytojams. Jie vienu metu ugdymą turės užtikrinti mokiniams, kurie mokysis ir kontaktiniu, ir nuotoliniu būdu.

„Tai, kad mokytojai ves pamokas mokiniams ir kontaktiniu, ir nuotoliniu būdu, yra didžiulė problema. Mes siekiame, kad mūsų mokyklos kitiems mokslo metams, bent pradinėms klasėms, įsigytų tam tikrą IT technologiją, kuri leistų vienu metu transliuoti pamoką ir namuose, ir klasėje esantiems vaikams.

Kol kas mokyklos tokių galimybių neturi, tad klausimas lieka komplikuotas. Kaip užtikrinti ugdymą vienu metu mokiniams, kurie testavosi, ir tiems, kurių tėvai neleido vaikų į mokyklas, kaip tas dalykas bus užtikrinamas, dabar bus svarstoma mokyklos lygmeniu“, - tikino Klaipėdos miesto vicemeras Arvydas Cesiulis.

Tačiau apie mokytojų laukiančius iššūkius pasiteiravus Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos direktorės Gražinos Pocienės, ji sakė, jog mokytojai yra pasiruošę ir tam patirtį jau turi.

„Visada buvo vaikų, kurie, grįžus prie kontaktinio ugdymo, mokėsi namuose, tai kameros ir kompiuteriai būdavo įjungti nuolat, tokią praktiką mokytojai jau turi ir didelės mokytojų panikos tikrai nėra.

Žinoma, jie suvokia, kad krūvis yra didesnis, užtikrinti kokybę bus sudėtingiau ir atsakyti už tuos vaikus, ar jie išmoko, suprato, tikrai nebus įmanoma. Tėvai turi suvokti, kad prie vaiko mokytojas neprieis, nepadės, nepakonsultuos taip, kaip esant tiesioginiam kontaktui, per ekraną to padaryti neįmanoma“, - tikino G. Pocienė.

Tėvų nuomonė - įvairi

Tėvų nuomonė dėl vaikų testavimo kaupinių metodu išsiskiria. Tačiau paskelbus, jog vaikai, kurie norės mokytis kontaktiniu būdu, privalės testuotis, norinčiųjų atsirado daugiau.

„Mokyklose tėvų nuomonė labai įvairi, ypač kol dar nebuvo aišku, jog testavimas mokiniams bus privalomas. Pavyzdžiui, vienoje mokykloje sutiko 5 klasės testuotis, o kai paaiškėjo, jog tai privaloma, arba kitaip vaikai grįžta prie nuotolinio ugdymo, sutiko dar 8 klasės, tai skaičius didėja“, - pasakojo V. Bubliauskienė.

Apie tai, jog tėvų nuomonė testavimo klausimu yra įvairi, patvirtino ir G. Pocienė. Ji tikino, jog Klaipėdos „Versmės“ progimnazijoje septynios klasės mokysis kontaktiniu būdu, nes daugiau nei 60 proc. tėvų sutiko, jog vaikams būtų atliekami kaupinių tyrimai. Taip pat pridūrė, jog vaikų baimės atlikti kaupinių tyrimus kyla iš šeimos.

„Aš manau, kad kaip apie tai kalba ir transliuoja šeima, taip jaučiasi ir vaikas. Jeigu drąsiai apie tai kalba tėvai ir sako, jog čia nieko tokio, nes iš tikrųjų nieko tokio ir nėra, tai ir vaikas jaučiasi drąsiai. Jeigu panikuoja tėvai, nuolat skambina, rašinėja, klausinėja, tai vaikas jaučia tėvų nerimą ir tada pats taip pat bijo“, - sakė G. Pocienė.

Labai teisingas sprendimas. Sveikinu. Testuokitės ir eikit į mokyklą. Arba dirbkit iš namų. Dabar tokia situacija.
Linas, 2021-05-13 21:15
Lietuvos tėvų forumas “ Dėl pažeistų vaikų ir jų tėvų teisių” raštu išdėstė visą esmę. Skirkite laiko skaitymui- taps šviesiau akyse :)
Žiniai, 2021-05-13 12:48
PIŠ Klaipėdą paliko lengvesnio režimo zonoje, o testavimas siejamas su buvimu juodojoje zonoje. Tai kas čia meluoja?
Nesueina galai, 2021-05-13 09:22
Sidebar placeholder