Nuo šiol meno kūriniai Klaipėdoje bus atrinkti tik konkurso būdu

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad viešose uostamiesčio erdvėse atsirastų tik konkurso būdu atrinkti meno kūriniai. Tokiu sprendimu, anot Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos Eglės Deltuvaitės, siekiama įvesti kokybės parametrą.

>„O tai reiškia, kad tais atvejais, kai bus norima mieste statyti skulptūras ar kitus monumentalius objektus, šių idėjų autoriams bus privaloma skelbti konkursą“, - teigė E. Deltuvaitė.

„Po diskusijų ankstesniuose komitetuose gavome 3 pasiūlymus, į kuriuos buvo atsižvelgta. Vienas iš jų – bendruomenės įtraukimas į ekspertų komisiją. Bendruomenę atstovautų tos vietos, kurioje norima statyti (įrengti) dailės kūrinį, seniūnaitijos atstovas. Taip pat buvo patikslinta, kokiais atvejais nereikėtų skelbti viešųjų konkursų: kai objektai mieste būtų statomi laikinai ir kuriems nereikalingas statybos leidimas.

Trečias projekto pakeitimas buvo padarytas remiantis Finansų komiteto rekomendacija. Miestas pasiliktų teisę priimti dovanas (dailės kūrinius) tais atvejais, kada jie jau yra sukurti“, - komentavo vedėja.

 Šiais atvejais dėl dovanos priėmimo savo (ne)pritarimą turėtų išreikšti Įvaizdžio komisija. Jai pritarus, pagal Civilinio kodekso reglamentavimą, galutinį sprendimą priimtų miesto taryba.

Tarybos narė Nina Puteikienė paklausė, kaip pagal numatomą tvarką, būtų galima pašalinti jau esamus meno kūrinius mieste, tokius, kaip Atgimimo aikštėje esantį laivelį?

„Pagal šitą tvarką, dailės kūriniai yra nukeldinami keliais atvejais: tada, kai paminklas yra jau sulūžęs ir keliantis grėsmę žmonių saugumui. Kita nukeldinimo priežastis – kai keičiasi tam tikri teritorijų planavimo dalykai. Tačiau šiuo konkrečiu atveju, sakyčiau, kad laivelis nebūtų priskirtinas dailės kūriniams“, - teigė E. Deltuvaitė.

Tačiau kokiais konkrečiais teisės aktais ir tvarkomis remiantis šį monumentą būtų galima pašalinti – atsakymo sulaukta nebuvo.

„Pagalvokime, kiek mieste turime „boružių“, kurios, nežinau, puošia ar darko mūsų miestą. Taip pat mes turime laivelį, kurį jau turėtumėme pakeisti. Tai išgirskime! Juk ir žmonės jau tai mato“, - kalbėjo tarybos narė Alina Velykienė.

 „Anekdotais virstantys pasisakymai iš esmės atskleidžia ir rimtąją dalį. Negalėsiu pritarti šiam projektui, nes manau, kad jo tvarka nėra išgryninta, o taip pat yra daug kitų neaiškumų dėl kriterijų ir sprendimų priėmimo. Nors pati projekto idėja – tikrai gera. Tačiau prie jo dar reikėtų padirbėti“, - nuomonę dėstė tarybos narė Vaida Raugelė.

Rimantas Taraškevičius siūlė pritarti sprendimo projektui, o tobulinimo idėjas pasiūlyti vėliau.

Anot Arvydo Vaitkaus, E. Deltuvaitė įvertino eilę anksčiau išsakytų pastabų. „Ir šiandien į vieną svarbiausių iš jų  - dėl galimybės, kai kūrinys jau yra pagamintas, E. Deltuvaitė ir jos kolegos rado sprendinį, kokiu būdu tokią dovaną priimti. Ir aš manau, kad tai yra pakankamai skaidrus kelias tokiai dovanai gauti“, - pabrėžė tarybos narys.

A.Vaitkus pritarė R. Taraškevičiaus siūlymui ir ragino tarybą pritarti projekto sprendimui.

Už projekto sprendimo priėmimą balsavo 22, o susilaikė 7 miesto tarybos nariai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder