Skurdas

Pagalbos ranka vargstančiam klaipėdiečiui

(2)

Antradienį Klaipėdos miesto valdžioje esantys politikai pritarė bent kiek palengvinti finansinę naštą žemiau absoliučios skurdo ribos gyvenančiam miestiečiui.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariams nekilo klausimų dėl pasiūlymo nuo socialinio būsto nuomos mokesčio mokėjimo atleisti finansinių nepriteklių kamuojamą klaipėdietį.

Jei pritars ir Taryba, kuo praktiškai galima neabejoti, vyras nuomos nemokės visus šiuos metus. Taip nuo vasario mėnesio jis sutaupys 475 eurus ir 53 centus.

Klaipėdietis gyvena vieno kambario (naudingas plotas 32,27 kv./m) socialiniame būste Debreceno gatvėje. Yra pensinio amžiaus ir jam nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis.

Visas jo pajamas sudaro tik šalpos senatvės pensija.

Pernai ji siekė 1685 eurus, arba 140,42 Eur per mėnesį, ir neviršija pusantro valstybės remiamo pajamų dydžio (193,50 Eur per mėnesį).

Vyras neišgyventų be jam priklausančių socialinių išmokų bei kompensacijų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, būsto šildymą, karštą ir geriamą vandenį.

Teigiama, kad, atleidus nuo nuomos mokėjimo, senjoras galės daugiau pinigų skirti kitoms savo reikmėms tenkinti.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėjos Linos Murauskienės, socialinio būsto nuomos klaipėdietis nemokėjo ir pernai.

Absoliutaus skurdo riba Lietuvoje yra 257 eurai vienam asmeniui, arba 540 eurų šeimai.

Skurdo rizikos riba siekia 430 eurų per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 904 eurai - šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusiųjų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder