Pagerbti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriaus savanoriai

Praėjusį šeštadienį Kaune buvo pagerbti ir apdovanoti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Šiltų apsilankymų“ programos savanoriai, kurie ne vienerius metus savo laiką skiria tam, kad padėtų vyresnio amžiaus žmonėms visoje Lietuvoje, keisti vienišumą į draugystę.

Tarp garbingą savanorio ženklelį gavusių ir klaipėdiečiai, kurie jau ne vienerius metus lanko ir rūpinasi miesto senjorais. Šiuo metu 40 Klaipėdos miesto senjorų turi po draugą – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorį. O garbės savanorio ženkleliais apdovanoti trys Klaipėdos skyriaus savanoriai.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų skyriaus savanorės gavo specialius garbės savanorio ženklelius, kurie joms reiškia daug daugiau nei tiesiog apdovanojimą.

Jau daugelį metų šios moterys skiria savo laiką ir dovanoja didžiulę savo meilę lankomiems senjorams. Ši savanorio ir senjoro draugystė mūsų programoje yra išskirtinė, nes paremta tvirtu, abipusiu ryšiu, kuris vienišiems senjorams padeda įveikti liūdesį, padeda nuvyti blogas mintis, padeda gyventi visavertį ir savarankišką gyvenimą.

Labai kviečiu Klaipėdos miestu senjorus nebijoti kreiptis į Raudonąjį Kryžių, turime daug savanorių, kurie pasiruošę savo laiką skirti jums.“ – apie savanorius ir Šiltų apsilankymų programą pasakojo Lietuvos Raudono Kryžiaus Klaipėdos skyriaus vadovė Alina Birbilaitė.

Šilti apsilankymai kuria unikalias draugystes

„Šilti apsilankymai“ yra apie unikalią, nelengvą savanorišką veiklą ir kokybišką individualų ryšį: jausmą, draugystę, girdėjimą, ko reikia konkrečiam žmogui, kad jis jaustųsi matomas, girdimas ir vertinamas toks, koks yra. Svarbiausias „Šiltų apsilankymų“ programos akcentas – savanorių dėmesys emocinei vyresnio amžiaus žmonių savijautai kuriant individualų ryšį per reguliarius susitikimus, nuolatinį kontakto palaikymą, kokybišką pokalbį, aktyvų klausymąsi, nuoširdų buvimą kartu ir skatinimą rūpintis savimi.

Kiekvienas savanoris „Šiltų apsilankymų“ programoje kuria unikalią draugystę, stengiasi ugdyti įgūdžius, svarbius gerai nuotaikai ir kokybiškam, savarankiškam gyvenimui, didina pasirengimą sudėtingoms situacijoms (kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių, kur kreiptis prireikus specifinės pagalbos, kaip susitvarkyti namų aplinką, kad būtų išvengta griuvimo rizikos, kaip išgyventi netektis, kas gali suteikti psichologinę pagalbą ir pan.).

Pastarieji keleri metai buvo tikras iššūkis tiek visai Lietuvai, tiek Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Organizacija stojo į pagalbą valstybei tiek pandemijos, vakcinacijos, tiek migrantų krizės vasarą, tiek šiandien, karo Ukrainoje akivaizdoje, kuomet į Lietuvą plūsta nuo karo bėgantys žmonės. O varomoji jėgą visose situacijose yra ne kas kitas, o bet savanoriai, kurie yra organizacijos stiprybė ir didžiausias turtas.

„Labai džiaugiamės, kad renginys pavyko puikiai, o emocijos kalbėjo pačios už save. Savanoriai atkeliavo iš visų skyrių nuo Klaipėdos iki Visagino. Pasipuošę, pasitempę, jautėsi pagerbti ir vertinami, sulaukėme daug padėkos žodžiu už rodomą dėmesį. Didžiavosi būdami savanoriais, didžiavosi būdami organizacijos dalis, na o mes didžiuojamės, kad turime tokius ištikimus, lojalius ir empatiškus savanorius, o kai kurie jau ir patys būdami senjorai, savo kelis pastaruosius dešimtmečius skiria savo laiką tiems, kam labiausiai to trūksta – mūsų vienišiems žmonėms.“ – apie pavykusį renginį pasakojo programos „Šilti apsilankymai“ vadovė Rasa Stankevičienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder