Patalpų dalybos Melnragėje: diskusijų dar bus

Tęsiasi diskusijos dėl pastato Molo g. 60 valdymo - jį svarstoma perduoti valdyti Imanuelio Kanto viešajai bibliotekai, tačiau su tuo nesutinka dalyje patalpų veikiantis Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras.

Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje buvo pristatytos abiejų pusių pozicijos.

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka Melnragėje norėtų perimti patalpų valdymą ir čia įgyvendinti mėlynosios bibliotekos koncepciją.

Pasak bibliotekos vadovės Bronislavos Lauciuvienės, pastato vieta tam ypač palanki - yra arti jūros, gyvenvietės centre, dideli poilsiautojų srautai, tad pastatas gali tapti unikaliu kultūros centru.

Bibliotekos vizijoje numatoma, kad nuo 1952 metų Melnragėje veikiančio padalinio veikla įgautų marinistinę kryptį, būtų vykdoma mėlynosios ekonomikos žinių, jūrinės informacijos suvokimo sklaida, tvaraus elgesio įpročių formavimas.

Bibliotekos norus palaiko Melnragės bendruomenė, surinkusi per 200 melnragiškių parašų dėl mėlynosios bibliotekos koncepcijos įgyvendinimo, bei Lietuvos jūrų muziejus.

Vis dėlto bibliotekos vizijai nepritaria Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro atstovai, kurie, pastate veiklą vykdę dešimtmetį, nori ir toliau čia dirbti.

Sykiu centro tarybos narė Vaida Valinskienė sakė, kad centro darbuotojai jaučia šiokį tokį apmaudą, kad jų darbas nuvertinamas - organizuojamos vaikų vasaros stovyklos, daug žmonių sutraukiantys renginiai.

Melnragės bendruomenės vardu politikams kalbėjusi Vida Morkūnienė teigė, kad centro darbo su vaikais nekvestionuoja, bet yra problemų bendradarbiaujant su pačiu centru.

Pasak V. Morkūnienės, bendruomenė sunkiai randa kalbą su vaikų laisvalaikio centru, esą negali patekti į pastate esančią salę, tad būna priversti bendruomenės susitikimus rengti Melnragės baruose ar kavinėse.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė priminė, kad ir ruošiantis pastato rekonstrukcijai buvo nemažai diskusijų.

„Buvo sutarta, kad abi įstaigos po vienu stogu gali sėkmingai veikti. <...> Viskas yra suderinama, reikia daugiau geranoriškumo“, - apie tai, kad suderinus veiklų grafikus patalpomis gali dalintis abi įstaigos, kalbėjo L. Prižgintienė.

Ji taip pat nurodė, kad, be būrelių vaikams, pastate veikė ir atviros jaunimo erdvės, kuriose galėdavo lankytis jaunimas.

L. Prižgintienė prašė nenukrypti nuo projekto ir leisti pastate veikti abiems įstaigoms.

Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė teigė, kad projekte buvo numatyta pirmą aukštą su sale skirti bibliotekai ir jos veikloms, o vaikų laisvalaikio centrui buvo numatyta dalis administracinių patalpų.

„Pagal visą jau baigiamą projektą tokia idėja yra užfiksuota“, - sakė E. Deltuvaitė.

Vis dėlto E. Deltuvaitė pripažino, kad dėl pastato valdymo administracija neturi vieningos pozicijos.

Pasak Kultūros skyriaus vedėjos, ūkiniu atžvilgiu efektyviausia, kai valdo vienas operatorius.

„Patalpų gabaliuko klausimas lieka diskusinis“, - pripažino vedėja.

Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, išklausę abi puses bei savivaldybės administracijos nuomones, kol kas sprendimų nepriėmė.

Politikų diskusijos šiuo klausimu vyks kituose posėdžiuose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder