Pingvinų dienai - išskirtinės pingvinų istorijos

Balandžio 25-oji – Pasaulinė pingvinų diena. Vakar muziejaus socialinėje Facebook paskyroje ir svetainėje www.muziejus.lt paskelbė piešinių konkurso nugalėtojus.

Tačiau šios dienos proga muziejaus svetainėje publikuojamos ir smagios bei intriguojančios pingvinų istorijos, kurias užrašė ir šmaikščiai įgarsino Jūrų muziejaus biologas Pavelas Kulikovas, kuris rūpinasi ne tik pingvinais, bet ir ruoniais bei Šiaurės jūrų liūtais.

Antrą dešimtį metų su gyvūnais muziejuje dirbantis Pavelas prisipažįsta, jog pingvinų bandoje turi savo numylėtinį pingviną Rūką.             

–  Taip, tai mano favoritas. Ir tam yra daug priežasčių. – sako Pavelas. –  Pirmiausia, tai yra pirmas pingvinas, prie kuriuo teko rūpintis nuo jo išsiritimo inkubatoriuje iš kiaušinio. Jam vasario 5 dieną sukako 17 metų. Vertinant pingvinų amžių – jis jau senjoras. Bet man jis – vis dar mano vaikas. Rūkas – ypatingas pingvinas, su kuriuo mus sieja stiprus ryšys.

Pavelas neabejoja, kad šios užrašytos ir įgarsintos istorijos patiks pingvinų gerbėjams, nes jose bus galima sužinoti kodėl pingvinas Martynas vadinamas mafijos bosu, kokiais labirintais vingiavo Bikio meilės nuotykiai, ar Arktei pavyko pasiekti Bikio dėmesį, kodėl Filia vadinama pingvinariumo ištikimybės ikona ir labiau laukia prižiūrėtojos Nijolės, o ne Pavelo, kodėl Karusia gavo būtent tokį vardą, ar Magdinas tikrai tik antrasis princas, kuris nepajėgia pasiekti karaliaus statuso,  kokiais aristokratiškais bruožais pasižymi Pūkšė.

Visa tai ir dar daug daugiau linksmų, bet tikrų istorijų įgarsintuose Pavelo Kulikovo tekstuose Jūrų muziejaus svetainėje:  https://muziejus.lt/lt/paslaugos/pingvinu-istorijos

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder