Pirkėjai į prekybos centrus neplūdo

Nuo pirmadienio laisvinant karantino sąlygas buvo leista dirbti parduotuvėms, esančioms prekybos centruose, tačiau pirkėjai į jas nesiveržė. Tuo akivaizdžiai įsitikinome ir mes, vidurdienį apsilankę Klaipėdos „Akropolyje“.

„Akropolis“ vidurdienį buvo net apytuštis. Ypač tai jautėsi kavinių zonoje, kurios dar nedirba, o šalia jau veikiančiose parduotuvėse lūkuriavo vienišos pardavėjos. Kelių žmonių eilutės buvo tik prie didesnių drabužiais prekiaujančių parduotuvių.

„Akropolis group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad situacija tiek Klaipėdos „Akropolyje“, tiek Vilniuje ir Šiauliuose buvo gana rami. Pirmadienio popietę pirkėjų srautai dar nebuvo pasiekę tokios ribos, kad reikėtų riboti patekimą į prekybos centro patalpas.

„Įdiegėme modernią lankytojų apskaitos sistemą, kuri videokameromis realiu laiku fiksuoja lankytojų srautus, o mūsų interneto puslapyje pirkėjai prieš eidami į prekybos centrą gali pasitikrinti, kokia padėtis yra tuo metu“, - sako D. Mertinas. Anot jo, prekybos centrams yra taikomi griežtesni reikalavimai nei atskiroms parduotuvės, nes reikia užtikrinti, kad vienam pirkėjui tektų ne mažiau nei 50 kvadratinių metrų prekybos centro ploto, kai pirmo būtinumo prekių parduotuvėms taikomas 15 kvadratinių metrų reikalavimas, kitoms parduotuvėms - 20 kvadratinių metrų.

„Vakarų ekspresas“ pasidomėjo, kaip lankytojų srautus užtikrina atskiros prekybos centruose dirbančios parduotuvės. Prie didesnių parduotuvių pirkėjus pasitikdavo atskiri apsaugos darbuotojai, kurie kontroliavo žmonių skaičių. Vieni tai darė tiesiog skaičiuodami žmones, kiti naudojo specialias programėles mobiliuosiuose telefonuose, žymėjo išeinančiuosius ir įeinančiuosius. Mažesnėse parduotuvėse, kur buvo vienas kitas pirkėjas, kontrolę vykdė pačios pardavėjos.

„Esame pasiruošę didesniems žmonių srautams, reikalui esant fizinės apsaugos pajėgumai gali būti padidinti du kartus“, - sako D. Mertinas. Anot jo, prieš pradedant darbą buvo užtikrinta, kad visi tiesioginį kontaktą su pirkėjais turintys parduotuvių darbuotojai atliktų COVID-19 testą.

Rezultatai parodė, kad visi testai yra neigiami.

Klaipėdos prekybos centro „Molas“ valdytoja Virginija Anužė pranešė, kad dar ne visos parduotuvės spėjo pirmadienį atsidaryti. Dalis jų atsidarys, kai tik įvykdys visus keliamus saugumo reikalavimus.

„Jaučiame, kad pirkėjų srautas išaugo“, - pirmos dienos įspūdžiais dalinosi V. Anužė. Anot jos, jau praėjusio karantino metu prekybos centre buvo įdiegta moderni pirkėjų srautų reguliavimo sistema, todėl prekybos cento apsauga gali operatyviai reguliuoti srautus.

Karantiną atlaikė ne visi

Pagal sutartis su prekybos centrų valdytojais, panaikinus karantino apribojimus, visos centruose dirbančios parduotuvės privalėjo atsidaryti. Tačiau palyginus su prieš karantiną buvusia situacija, „Akropoliuose“ Klaipėdoje, Vilniuje ir Šiauliuose atsinaujino ar pasikeitė prekės ženklai net 35 prekybos taškuose. Uostamiesčio „Akropolyje“ pasikeitė ar artimiausiu metu pasikeis 10 parduotuvių.

„Vakarų ekspreso“ kalbintos pardavėjos sakė, kad karantiną pavyko išgyventi mokamų valstybės subsidijų už prastovas dėka. Tačiau tiek pardavėjos, tiek parduotuvių savininkai nėra tikri dėl verslo ateities.

„Mano asmenine nuomone, dar reikėjo palaukti porą savaičių, nes dabar yra rizikos, kad užsikrėtusiųjų skaičius gali išaugti ir Vyriausybė vėl įves ribojimus prekybai“, - baiminosi dėl ateities viena iš Klaipėdos „Akropolyje“ įsikūrusių parduotuvių savininkių.

Nuo ketvirtadienio laisvėja apribojimai ir viešojo maitinimo įstaigoms. Bus galima atidaryti lauko kavinių terasas, tiesa, kol kas jų darbo laikas bus apribotas nuo 7 iki 21 valandos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder