Policijos pareigūnai ir uostamiestyje vairuotojus ragino važiuoti saugiai bei tausoti aplinką – dažniau keliauti aplinkai draugiškais būdais

2022-09-21 minima Europos diena be žuvusiųjų keliuose, rytoj – 2022-09-22, bus minima Tarptautinė diena be automobilio.

Minėdama šias datas ir prisidėdama prie Europos kelių policijos tinklo ROADPOL iniciatyvos, kuria siekiama išvengti žūčių keliuose, Lietuvos policija ir LR Aplinkos ministerija 5-iuose didžiausiuose šalies miestuose kartu su jų savivaldybėmis vykdo prevencinę priemonę ir ragina  vairuotojus dažniau pasirinkti alternatyvias transporto priemones.  

Policijos pareigūnai primena vairuotojams apie saugumą, atidumą, pareigas kelyje ir ragina tausoti aplinką – t. y.  bent dienai palikti automobilį namie, o rytoj miestuose persėsti į nemokamą viešąjį transportą. Jiems dovanojami viešojo transporto bilietai.

Akcija siekiama paskatinti vairuotojus keisti įpročius ir paraginti į darbą, susitikimus ar kitų reikalų tvarkyti vykti viešuoju transportu arba dviračiu, paspirtuku ar pėsčiomis. 

Per priemonę pareigūnai fiksuoja pastebėtus KET pažeidimus, kai kuriuose miestuose aplinkosaugininkai matuoja ir sustabdytų automobilių taršą. 

Per Klaipėdoje vykdytą priemonę Klaipėdos apskrities kelių policijos pareigūnai patikrino apie pusšimtį transporto priemonių, vykdė jų vairuotojų blaivumo kontrolę. Pažeidimų nenustatyta, vairuotojams išdalyta atšvaitų ir bilietų rytoj leisiančių vietoj automobilio rinktis nemokamą kelionę viešuoju transportu. 

Europos judumo savaitės bei Europos kelių policijos tinklo Saugumo dienų renginiai visoje Europoje vyksta rugsėjo 16 – 22 d. Lietuvos kelių policija visus eismo dalyvius kviečia pasirašyti Europos kelių policijos tinklo ROADPOL pasižadėjimą Take a pledge (roadpolsafetydays.eu) būti drausmingu eismo dalyviu ir taip dar kartą priminti sau, kad kelyje beveik viskas priklauso nuo mūsų pačių atsakingumo, dėmesio ir sąmoningumo.

Kelių policija paskelbė, kokie specialūs reidai vairuotojų lauks rugsėjo mėnesį

Gemius

Sidebar placeholder