Prasideda balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto idėjas

Klaipėdos miesto gyventojai nuo rugsėjo 27 d. jau gali balsuoti už dalyvaujamojo biudžeto projektus ir nuspręsti, kokių pokyčių norėtų, kad viešoji infrastruktūra ir gyvenamoji aplinka taptų patrauklesnė.

Dalyvaujamojo biudžeto konkursas Klaipėdos mieste rengiamas antrus metus ir suteikia unikalią progą miestiečiams keisti ir kurti savo miestą. Gyventojai patys teikia biudžeto investicijų pasiūlymus ir išreiškia jiems palaikymą balsuodami.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Deivido Petrolevičiaus, šiais metais dalyvaujamojo biudžeto konkursui buvo pateiktas 31 projektas.

Po administracinio vertinimo konkurse liko 13 idėjų. Į antrąjį konkurso etapą, anot pašnekovo, komisija atrinko tuos projektus, kurie atitiko nustatytą tvarką ir neprieštaravo Savivaldybės planams tose teritorijose, kuriose projektus siūloma įgyvendinti.

„Dauguma projektų teikėjų pageidavao, kad miesto biudžeto lėšos būtų skirtos infrastruktūrai gerinti: vaikų žaidimo aikštelėms, sporto aikštynams, pėsčiųjų bei dviračių takams įrengti. Taip pat pageidauta įrengti vadinamuosius knygomatus. Viena įdomesnių idėjų - sukurti miesto vartus-portalą į kitą miestą“, - vardijo klaipėdiečių idėjas D. Petrolevičius.

Palaikyti patikusį projektą klaipėdiečiai gali interneto puslapyje https://dalyvauk.klaipeda.lt/, prisijungę per elektroninės valdžios vartus. Taip pat galima balsuoti gyvai Klaipėdos miesto savivaldybėje ir miesto bibliotekose.

Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projektus vyks iki lapkričio 7 d.

Daugiausiai balsų surinkusius projektus įgyvendins Klaipėdos miesto savivaldybė. Dalyvaujamojo biudžeto idėjoms realizuoti šiais metais skiriama apie 100 tūkst. Eur iš uostamiesčio biudžeto.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder