Prasidės „Bastionų namų“ kvartalo projekto viešas svarstymas (8)

Šią savaitę prasidės naujo gyvenamųjų ir komercinių pastatų kvartalo „Bastionų namai“ viešas svarstymas. Susipažinti su projektiniu pasiūlymu visuomenė galės Klaipėdos miesto savivaldybės internetinėje svetainėje.

„Bastionų namų“ kvartalo projektą, atsižvelgdami į paveldo vertybes ir kitus istorinius aspektus, sukūrė architektų įmonė UAB „Unitectus“, projektavusi tokius pastatus kaip multifunkcinis kompleksas „Live Square“, gyvenamųjų namų kvartalai „Oslo namai“ ir „Vingrių namai“ Vilniuje, „Siemens“ arena ir kitus žinomus projektus. Dalies „Bastionų namų“ kvartalų projektavimui buvo pasitelktos Klaipėdos architektų komandos, kurios savo žinomis bei vietos istorijos išmanymu itin prisidėjo prie projekto tobulinimo.

„Džiaugiamės galėdami viešam svarstymui pasiūlyti bendromis Vilniaus ir Klaipėdos architektų pajėgomis sukurtą inovatyvų projektą, kuris apleistą teritoriją prikels naujam gyvenimui,  įneš naujos gyvybės į miesto centrą bei Danės prieigas“, — sako UAB „Verdispar Gluosniai“ direktorė Rūta Vyžintė.

Teritorija, kurioje bus statomi „Bastionų namai“, pagal urbanistinę teritorijos koncepciją dalijama į šešis atskirus kvartalus, turinčius skirtingą charakterį ir architektūrinę išraišką ir įprasmina bei pratęsia šios industrinės vietos istoriją. Iki 1854 metų didžiojo gaisro joje ilgą laiką veikė potašo fabrikas, kuriame buvo perdirbami pelenai stiklo gamybai. Po Pirmojo pasaulinio karo buvo pastatyta grūdų perdirbimo įmonė, tabako fabrikas. Pastaruosius dešimtmečius teritorija buvo apleista.

Statybas planuojama pradėti 2022 metų pradžioje, o jas baigus beveik 4 hektarus apimanti buvusi industrinė zona šalia Klaipėdos senamiesčio ir Jono kalnelio taps gyvu ir patogiu gyventi bei ilsėtis miesto kvartalu. Iš viso į „Bastionų namų“ statybas numatoma investuoti 45 mln. eurų.

Raktažodžiai
Čia visas Klaipėdos intelektualinis elitas puola komentarų rašyti 😄 Negalite savo nuomonės, kurios išduoda jūsų silpnaprotystę, pasilikti sau? Nedarykit gėdos, po to galvos, kad visi miestiečiai tokie kvaili...
Svečias, 2021-06-24 11:07
Jau 10 metų svarstė ir buvo rastas protingas sprendimas, projektą atmesti. Čia apie tiltą į niekur. Dabar vėl spręs, kvartalo projektą. Nejau Klaipėdoje vietos namų statybai nėra?
Monika, 2021-06-22 07:36
Ka čia svarstyt jei klerkai be smegenų nesupranta, kad čia reikia vandens atrakcionų parko, kas pritrauktų turistus ir pnš, Druskininkai turi kuo Klaipėda prastesnė, o ne kažkokio nupiepusių kartoninių dėžučių kvartalo kur nei medžių nei krūmo nei pavėsio nebus ir galės visi vėpsot vieni į kitų langus
bambeklis, 2021-06-22 07:18
Sidebar placeholder