Ragina spręsti spūsčių klausimą

Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus Klaipėdoje pasigenda transporto srautų monitoringo sistemos, kuri leistų operatyviai reaguoti į susidarančias automobilių spūstis. Vieną didžiausių problemų šiuo metu jis mato šiaurinės miesto dalies transporto mazguose.

Pirmiausia A. Vaitkus ragina Savivaldybę kuo greičiau priimti sprendimą nugriauti jai priklausantį pastatą P. Lideikio ir Herkaus Manto sankryžoje ir ją modernizuoti įrengiant papildomą eismo juostą.

„Šis vasaros sezonas parodė, kad praėjusiais metais prailginus posūkio juostą iš P. Lideikio gatvės į Herkaus Manto gatvę miesto centro link, eismo situacija šioje sankryžoje pagerėjo, tačiau problema iš esmės neišsisprendė, automobilių kamščiai, ypač piko valandomis, liko“, - teigė politikas.

Anot jo, remiantis detaliuoju planu, šioje sankryžoje ateityje turėtų būti nugriautas miesto Savivaldybei priklausantis pastatas ir įrengtas papildomas laisvas išvažiavimas į Herkaus Manto gatvę.

„Toks sprendimas išspręstų esamą problemą, nes panašūs variantai jau yra pasiteisinę ir kitose Klaipėdos vietose“, - įsitikinęs A. Vaitkus.

Anot jo, analogiškai eismo srauto pralaidumo problemos buvo išspręstos važiuojant nuo miesto centro Herkaus Manto gatve ir sukant į Šiaurės prospektą bei važiuojant nuo Kretingos gatvės ir sukant į Liepojos gatvę.

Surengs pasitarimą

Pasak A. Vaitkaus, jis jau pateikė oficialų raštą Klaipėdos miesto savivaldybės direktoriui Gintarui Neniškiui dėl šios sankryžos rekonstrukcijos įtraukimo į kitų metų strateginį Savivaldybės veiklos planą su prašymu iš anksto numatyti lėšas projektui jau kitų metų biudžete.

G. Neniškis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad artimiausiu metu šiuo klausimu bus surengtas pasitarimas ir, išanalizavus situaciją, bus priimami sprendimai dėl pastato griovimo ir sankryžos pertvarkymo.

Sankryža prie ligoninės

 

„Šią savaitę į mane kreipėsi daug klaipėdiečių ir dėl eismo Liepojos gatvėje prie IKI parduotuvės, ties Klaipėdos universitetine ligonine“, - kitą problemą kelia A. Vaitkus.

Anot jo, jau dabar piko metu Liepojos gatvėje yra sudėtinga apsisukti ir susidaro spūstys.

„Šalia statomas naujas gyvenamųjų namų kvartalas “Klaipėdos Holivudas„, netoliese kyla ir naujoji mokykla, todėl automobilių srautai šioje vietoje tik didės“, - pažymi A. Vaitkus.

Anot jo, jau dabar reikia skubiai planuoti šio transporto mazgo pertvarkymą, kad vienas iš įvažiavimų į miestą, Liepojos gatvė, nebūtų paralyžiuota spūsčių.

„Jau nuo 2015 metų kalbu apie Klaipėdos transporto sistemos problemas, tačiau permainos vyksta labai lėtai arba priimami net blogi sprendimai“, - sako A. Vaitkus.

LIEPOJOS GATVĖ. Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus atkreipia dėmesį ir į situaciją Liepojos gatvėje, ties ligonine, kur ateityje automobilių spūstys tik didės.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder