Seimą pasieks siūlymas dėl pedagogų rengimo Klaipėdoje

Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Eugenijus Jovaiša ketvirtadienį ketina pateikti Seimui siūlymą suteikti galimybę Klaipėdos universitete vykdyti ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų rengimą.

Jei Seimas pritartų, švietimo ir ugdymo moksliniai tyrimai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų rengimas būtų sutelkiami ne tik klasikiniuose universitetuose bei Šiaulių universitetiniame mokslo centre, bet ir Klaipėdos universitete.

„Klaipėdos universitetui būtų suteikiamas Pedagogų rengimo centro statusas, tačiau šios grupės pedagogų rengimas nebūtų sutelktas tik Klaipėdos universitete. Šio nutarimo projekto tikslas – sustiprinti pedagogų rengimo kokybę bei suteikti galimybę ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus rengti ir Klaipėdos universitete. Klaipėdos universitetas turi ilgametes pedagogų rengimo tradicijas ir yra sutelkęs kompetentingą ir kvalifikuotą edukologijos mokslininkų ir pedagogų kolektyvą“,- sako E. Jovaiša, komentuodamas jo parengtą Seimo 2017 m. priimto nutarimo „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano patvirtinimo“ pakeitimą.

Pasak projekto autoriaus, Seimo 2017 m. birželio 29 d. nutarimu patvirtintas valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planas numato pedagogų rengimo sutelkimą Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, tačiau per kelerius metus pasikeitus situacijai, atsirado poreikis pedagogus rengti ir Vakarų Lietuvoje.

Šiuo metu galiojančiu nutarimu, kaip pedagogų rengimo centrai yra išskiriami tik Vilnius ir Kaunas. Klaipėdos universitetas nėra išskirtas kaip pedagogų rengimo centras.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder