Senamiestis tvarkosi - į Daržų gatvę įžengė archeologai

Klaipėdos senamiestyje jau atnaujintos Sukilėlių ir Vežėjų gatvės, darbai tęsiami Žvejų ir Didžiojoje Vandens gatvėse, o nuo šios savaitės remontui uždaryta Daržų gatvės atkarpa tarp Aukštosios ir Pilies gatvių. Čia pirmiausia darbuosis archeologai.

Kapitalinis Daržų gatvės remontas pradėtas kaip tik pasibaigus didžiausiam metų renginiui - Jūros šventei.

Čia, kaip ir kitose tvarkomose senamiesčio gatvelėse, bus atnaujintas grindinys, pėsčiųjų takai, lietaus nuotekų sistema, apšvietimas.

Darbų vertė - 357 000 eurų. Darbus atlieka UAB „VVARFF“.

Nors pagal sutartį remonto darbų pabaiga Daržų gatvės atkarpoje numatyta kitų metų pavasarį, tačiau „VVARFF“ projektų vadovas Tomas Kimbirauskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad darbus planuojama baigti dar šiemet.

„Planuojame baigti iki šalnų, jei šioje teritorijoje archeologai neras kokių senų pastatų pamatų“, - „į medį beldžia“ T. Kimbarauskas.

Anot jo, išardžius seną grindinį darbą pradės archeologai, kurie, tik atlikę kasinėjimus, duos leidimą gatvės atnaujinimo darbams.

Daugiau patogumo

Senamiesčio gatvelės tvarkomos vadovaujantis darnaus judumo principais. Naudojant tiek naujus, tiek senuosius akmenis, įrengiamas lygesnis grindinys, pėsčiųjų takai klojami akmeninėmis plokštėmis, atsisakoma stačių bortelių, aukščių skirtumas tarp važiuojamosios dalies ir pėsčiųjų takų - vos keli centimetrai, apšvietimas, kur tik įmanoma, įrengiamas ne pėsčiųjų takuose, o ant pastatų, tad judėti senamiesčiu taps lengviau ir paprasčiau.

Šiuo metu senamiestyje taip pat atnaujinama Žvejų gatvė, darbai prieš mėnesį pradėti Didžiojoje Vandens gatvėje (numatoma baigti per šiuos metus).

„Eismas Sukilėlių ir Vežėjų gatvėse atidarytas, čia liko tik įrengti mažosios architektūros elementus: suoliukus, šiukšliadėžes, kurių laukiame iš tiekėjų“, - sako T. Kimbarauskas.

Anot jo, spalio mėnesį planuojama pradėti remonto darbus ir Teatro gatvėje, nes dabar laukiama, kol baigsis vasaros sezonas ir bus išmontuotos lauko kavinių terasos. Teatro gatvės rekonstrukcija turėtų būti baigta kitų metų pavasarį.

Visų minėtų senamiesčio gatvių atnaujinimo darbų vertė - 4 mln. eurų. Taip pat yra parengtas ir šiuo metu derinamas Aukštosios gatvės kapitalinio remonto projektas, Savivaldybė planuoja, kad netolimoje ateityje pavyks pradėti ir šios gatvės atnaujinimo darbus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder