Siūlomi nauji parkavimo mokesčiai - nuosaikesni (4)

Po diskusijų su gyventojais ir verslo atstovais parengtas naujas mokesčių už automobilių statymą mokamose zonose Klaipėdos mieste projektas. Jis turėtų būti svarstomas šio mėnesio miesto tarybos posėdyje.

Jau skelbėme, kad iš pradžių buvo siūloma plėsti apmokestinamas zonas, didinti tarifus, kai kur net dvigubai, ilginti laiką, kada reikia mokėti už parkavimą.

Po diskudijų ir derybų, kai siūlymai sulaukė kritikos, parengtas kompromisinis siūlymas. Jame yra ir didinami tarifai, ir keičiamos mokamų zonų ribos, bet atsirado nuolaidų verslui ir gyventojams.

Šią savaitę miesto Tarybos komitetuose svarstomą naują projektą pristatęs Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus teigė, kad nauji siūlymai buvo aptarti su visomis suinteresuotomis klaipėdiečių grupėmis.
Siūloma, kad nuo gegužės 1 d. šalia Girulių plento įrengtos aikštelės ir aikštelė prie šiaurinio molo būtų priskirtos žaliai zonai, o likusi Melnragės gyvenvietė ir kitos pajūrio gatvės - geltonai zonai. Čia rinkliava būtų renkama nuo gegužės 1 iki rugsėjo 15 d., kasdien 8-22 val.

Poilsio parko prieigos taptų geltona zona. Centrinėje miesto dalyje esančios stovėjimo aikštelės, dabar priskiriamos pigiausiai mėlynai zonai, bus perkeltos į mokamas zonas.
Senamiestis lieka raudona zona, tačiau rinkliavos dydis priklausys nuo sezono. Gegužės 1 - rugsėjo 15 d. parkavimas būtų mokamas kasdien 8-22 val., rugsėjo 16 - balandžio 30 d. - kasdien 8-20 val. Nuo rugsėjo 16 d. ketinama raudonos zonos tarifus senamiestyje padidinti nuo 0,6 Eur/val. iki 1,5 Eur/val.

Kitose zonose parkavimo tarifai nebus keičiami.

ZONOS. Siūlomos apmokestinamų zonų ribos centrinėje ir senamiesčio dalyje.

Smiltynėje, kuri taip pat yra raudonoje zonoje, rinkliava toliau bus renkama kasdien, o sezono metu nuo gegužės 1 iki rugsėjo 15 d. - 8-22 val.

Nuo kitų metų sausio 1 d. siūloma išplėsti mokamas parkavimo zonas: Sportininkų g. rajone iki Malūnininkų gatvės ir pietinėje dalyje iki Kauno gatvės, šias teritorijas priskiriant mėlynai zonai (0,15 Eur/val.).

Atsiras naujovė - galimybė įsigyti 5 ir 10 dienų parkavimo leidimus atvykstantiems miesto svečiams žalioje ir mėlynoje zonose.

Siūlomos tokių leidimų kainos, priklausomai nuo zonos, būtų 7-30 Eur už 5 dienas ir 11-45 Eur už 10 dienų. Iki šiol tokie leidimai buvo išduodami tik raudonoje ir geltonoje zonoje.
Nuo kitų metų sausio 1 d. 50 proc. didėtų visų parkavimo leidimų verslininkams kaina. Iš pradžių buvo siūloma kainą didinti 100 proc.

Taip pat siūloma palikti tokį pat mokestį už lengvatinį metinį gyventojo leidimą antram automobiliui - 72 Eur.

Numatoma galimybė, kad nevyriausybinėms organizacijoms būtų suteikiama išimtis nemokėti už parkavimą prie jų patalpų. Tokį siūlymą paskatino "Jaunimo linijos" prašymas leisti senamiestyje nemokamai parkuoti tris savanorių automobilius.

Numatoma, kad stovėjimo aikštelių užimtumas bus stebimas. Siekiama, kad piko metu jose nebūtų užimta daugiau nei 85 proc. vietų. Planuojama bent kartą per metus teikti pastebėjimus Savivaldybei dėl tam tikrų korekcijų, jei aikštelė nuolat perpildyta.

Raktažodžiai
"kodel reikia didinti apmkesribima kai imone surenka 1mln pelno" - kad surinkti 3 milijonus.
AK, 2021-04-16 07:41
Cha, cha, čia visos VšĮ, prisisteigtos gudručių, bus dabar lygesnės už lygias? Zonų paniatkės.
AK, 2021-04-16 07:40
Negirdžiu argumentų apmokestinti Sportininkų g. rajoną
Vaclovas, 2021-04-15 18:58
Sidebar placeholder