Skubinama dengto futbolo maniežo statyba

Iki 2024 metų pabaigos Klaipėdoje turėtų atsirasti naujas dengtas futbolo maniežas. Savivaldybė skubina šio objekto statybos procesą, kad spėtų gauti tikslinį finansavimą. Kartu auga ir objekto kaina. Anksčiau buvo planuota, kad jis kainuos 3 milijonus eurų, dabar jau kalbama apie 4 milijonus ir tai, matyt, dar ne pabaiga.

Pasak Klaipėdos vicemero Arūno Barbšio, jau yra beveik baigti būsimo maniežo teritorijos detaliojo plano korekcijos projektiniai pasiūlymai ir turėtų būti pradėta jų viešo svarstymo procedūra.

„Jau įvyko paskutinis posėdis, projektuotojai jau paruošė. Artimiausiu metu bus paskelbtas viešinimas, kad būtų galima susipažinti su sprendiniais“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Barbšys.

Anot jo, antradienį dar buvo aptarti klausimai, susiję su teritorijos želdiniais, taip pat derintas projekto atitikimas Miesto bendrajam planui.

Šiuo metu procedūros vyksta pagal planą ir planuojama spėti gauti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dalinį finansavimą Vyriausybės VIP programoje.

Atsisakė kupolo

Pirminiame etape buvo planuota, kad maniežas bus pripučiamo kupolo konstrukcijos.

Tačiau, pasak Savivaldybės Statinių administravimo skyrius vedėjos Dianos Gerasimovienės, išanalizavus Vilniaus ir kitų miestų patirtį šios idėjos buvo atsisakyta.

Pripučiamas kupolas yra labai pažeidžiamas žiemos metu, esant gausiam sniegui, taip pat Klaipėdoje labai didelės vėjo apkrovos.

„Stacionarus maniežas kainuotų brangiau, tačiau jo priežiūra būtų pigesnė, todėl galiausiai išlaidos išsilygintų“, - „Vakarų ekspresui“ sakė D. Gerasimovienė.

Anksčiau buvo apskaičiuota, kad futbolo maniežo statybos atsieis per 3 milijonus eurų. Tačiau nusprendus statyti stacionarią konstrukciją, jau dabar kalbama, kad suma sieks 4 milijonus eurų. Be to, situacija statybų rinkoje keičiasi labai sparčiai, todėl būsimo objekto kainą net sunku prognozuoti.

Ypač pakilo metalo kainos, kurio šiam objektui reikės tikrai nemažai.

„Yra galimybė statyti gelžbetonines konstrukcijas, tačiau tai projektuotojų klausimas“, - sakė D. Gerasimovienė.

Taip pat nėra iki galo aišku, kokią dalį šio projekto finansuos Vyriausybė.

Anksčiau buvo skelbiama, kad tokiems projektams per metus numatoma skirti apie 2 milijonus eurų, tačiau projektus rengia ir kitos savivaldybės, todėl dėl finansavimo teks konkuruoti.

Praėjusių metų pabaigoje naujo futbolo maniežo projektavimui buvo pritarta miesto Taryboje, tačiau jau tuomet buvo abejojančiųjų dėl objekto finansavimo ir jo naštos miesto biudžetui.

Kaip tik šiuo metu vyksta konkursas futbolo maniežo projektuotojams parinkti.

Be konkurso

Priminsime, kad dengtam futbolo maniežui buvo padaryta išimtis - atsisakyta taikyti architektūrinį konkursą.

Tai padaryta siekiant sutaupyti laiko, kad būtų galima pretenduoti į jau minėtą Vyriausybės VIP programos finansavimą.

Tokį sprendimą kritikavo paprastai architektūrinius konkursus rengianti Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija.

Architekto Manto Daukšio dar pernai išplatintame pranešime akcentuota, kad skubotumas gali pakenkti būsimo objekto kokybei ir turėti neigiamos įtakos galutinei kainai.

Taip pat tikinama, kad konkursas būtų padėjęs išrinkti geriausią architektūrinį variantą, nes maniežas atsiras matomoje vietoje Baltijos prospekte.

Architektai kritikavo ir patį projekto rengimo procesą - projektavimo darbų konkursas paskelbtas dar nesulaukus teritorijos detaliojo plano korekcijų.

Didelis poreikis

Planuojama, kad maniežas atitiks minimalius Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygos varžybų vykdymui keliamus reikalavimus: aikštės dydis - 105 m x 68 m; sėdimų vietų žiūrovams - 1 500 (UEFA ir A lygos varžyboms).

Skaičiuojama, kad šiuo metu Klaipėdoje futbolo treniruotes lanko apie 1 200 vaikų, todėl tokio objekto poreikis yra didelis. Pavyzdžiui, Vilniuje veikia du dengti futbolo maniežai, planuojama statyti trečią.

Būsimuoju maniežu Klaipėdoje galėtų naudotis ir šalia esančių Baltijos gimnazijos ir Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai, nes maniežas užimtų dalį dabartinio mokyklų stadiono.

Šalia futbolo maniežo planuojama įrengti ir naują daugiafunkcį sporto aikštyną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder