Audra pasiekė Klaipėdą: virsta medžiai ir tvinsta senamiestis

Stichija pajūrio neskriaudė: nepasisekė tik dviejų automobilių savininkams

Nuo ketvirtadienio vis labiau stiprėjantis ir stichinį lygį pasiekęs vėjas didelių eibių Klaipėdoje nepridarė. Dėl jo, tradiciškai, teko apriboti laivybą uoste. Labiausiai stiprius vėjo gūsius keikė du klaipėdiečiai, kurių vienas šalia kito stovėjusius automobilius apgadino nuverstas medis.

Šiandien ryte uostininkai, ugniagesiai ir elektrikai skaičiavo stipraus vėjo darbo rezultatus.

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) atstovės Ignės Rotautaitės-Pukienės, dėl sustiprėjusio vėjo uoste incidentų neužfiksuota. Ryte išplaukti iš uosto dėl nepalankių sąlygų negalėjo keturi, leidimo įplaukti į jį laukė taip pat keturi laivai.

Šią naktį gūsiais fiksuotas iki 28 metrų per sekundę stiprumo vėjas. Ryte jis šiek tiek susilpnėjo, iki 24 m/s stiprumo. Bangų aukštis jūroje siekia apie 4,5-5 metrus.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba išvakarės prognozavo stipresnį stichijos siautėjimą. Vakar vakare vakariniuose rajonuose tikėtas iki 22-27 m/s vėjo gūsių, pajūryje – 28-32 m/s.

Tačiau ir silpnesnio vėjo pakako, kad per parą (iki šiandienos 6 val. ryto) ugniagesiai visoje Lietuvoje 87 kartus kviesti šalinti išverstų ar nulaužtų medžių.  Klaipėdos apskrityje – aštuonis.

Trys medžiai užvirto ant automobilių. Vienas toks įvykis užregistruotas Klaipėdoje. Vakar, apie 13.30 val., Sausio 15-osios gatvėje nukentėjo dvi mašinos - "Ford Galaxy" ir "Škoda Octavia". Abi jos stovėjo degalinės teritorijoje. Taip pat kliudytas ir apšvietimo stulpas. Ugniagesiai grandininiu pjūklu supjaustė medį ir dalimis patraukė nuo automobilių.

Ant stovinčios mašinos medis užvirto ir Kaune. Biržų rajono Šlepščių kaime stiprus vėjas medį nuvertė tiesiai ant tuo metu pro šalį važiavusio automobilio priekinės dalies. Per šį incidentą žmones nenukentėjo.

"Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) duomenimis, šiandien ryte su elektros tiekimo sutrikimais vis dar susidūrė apie 3 tūkst. klientų. Daugiausia gedimų fiksuojama Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Kauno rajonuose.

Po naktį praūžusios audros elektros tiekimas  atkurtas apie 35 tūkst. namų ūkiams. ESO teigimu,  didžiajai daliai gyventojų greitai atnaujinti nutrauktą elektros tiekimą pavyko dėl išankstinio pasiruošimo ir intensyvių pastangų, buvo dirbama per visą naktį, o tinklo įdiegti automatizuoti sprendimai leido reikšmingai daliai klientų elektrą atkurti per mažiau nei 3 min.

Meteorologai praneša, kad šiandien taip pat numatomi vėjuoti orai.

Sidebar placeholder