Su susisiekimo ministru aptartos miesto aktualijos

Praėjusį penktadienį su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu susitikęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas aptarė švyturio atvėrimo perspektyvas, žaliojo uosto koncepcijos derinimo, uosto konkurencingumo išlaikymo klausimus, kelio į Šilutę būklę.

Klaipėdos švyturio atvėrimas visuomenei darosi vis realesnis. Susisiekimo ministeriją jau pasiekė Vyriausybei adresuotas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kreipimasis dėl uosto teritorijoje, Burių gatvėje, esančio švyturio atvėrimui reikalingų procedūrų organizavimo.

„Ministerija, gavusi mūsų Tarybos sprendimą, jau numatė skirti apie 150 tūkst. eurų Lietuvos transporto saugos administracijai, kad būtų atlikti parengiamieji darbai, leisiantys atverti švyturį lankymui. Tą datą bandome sieti su rugpjūčio mėnesiu, kai miesto gimtadienis, minima Švyturių diena. Tai būtų graži dovana ir jubiliejų švenčiančio miesto bendruomenei, ir miesto svečiams“, - po susitikimo su ministru sakė Klaipėdos meras.

Kitas Vilniuje aptartas klausimas - žaliojo uosto koncepcija. Meras išreiškė susirūpinimą dėl trumpo laikotarpio, skirto susipažinti su šiuo svarbiu dokumentu ir diskutuoti.

„Nors terminas keliomis dienomis pratęstas, tai yra nepakankamas laikas tinkamos imties diskusijai nagrinėjant šį labai svarbų strateginį dokumentą. Ministras žadėjo inicijuoti dar vieną diskusijų ratą, kad visiems būtų suteikta galimybė išsakyti savo požiūrį ir pastabas. Taip pat stebina, kad Savivaldybė nebuvo įtraukta į rengimo procesą, taip pat Savivaldybė nėra ir šį dokumentą derinanti institucija, o pastabas ir siūlymus dokumentui gali teikti bendra derinimo su visuomene tvarka. Tačiau savivalda tikrai nepaliks šio plano savieigai, taip pat tikiuosi aktyvaus ir visapusiško visuomenės ir bendruomenės įsitraukimo teikiant siūlymus šiam dokumentui“, - sako meras.

Ministrui jis išsakė lūkestį, kurį girdi mieste, uosto bendruomenėje, kad, esant dabartinei geopolitinei situacijai, būtina išlaikyti uosto konkurencingumą kitų Baltijos uostų kontekste. „Visos aplinkybės turi būti nagrinėjamos ir vertinamos, įskaitant ir geležinkelių, uosto teritorijos nuomos tarifus, siūlome ieškoti galimybių juos mažinti. Uosto konkurencingumas ir efektyvumas yra ir labai svarbi miesto ekonominio gyvenimo dalis“, - teigia V. Grubliauskas.

Meras taip pat atkreipė ministro dėmesį į valstybinio krašto kelio Nr. 141 būklę. Šis kelias driekiasi palei Klaipėdą ir jungia Klaipėdą su Šilute (toliau Jurbarku ir Kaunu). Nors šis kelias - nebe miesto teritorijoje, jis svarbus tiek klaipėdiečiams, tiek Klaipėdoje dirbantiems rajono gyventojams.

„Šio kelio remonto darbai, kurie atliekami lopant duobes, kelia tikrai labai dviprasmiškus jausmus. Paprašiau, kad ministras skirtų išskirtinį dėmesį šiam objektui, kad kol nėra galimybės spręsti klausimo iš esmės, bent jau remonto darbai būtų atliekami taip, kad nekeltų abejonių dėl kokybės“, - sako meras.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder