Švyturio Klaipėdos ateities stipendija
„Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“: prasideda balsavimas (2)

Baigėsi pirmasis konkurso bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigtai „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijai“ gauti etapas. Vyksta balsavimas už pasiūlytus kandidatus.

Už pasiūlytus kandidatus galima balsuoti „Vakarų ekspreso“ portale www.ve.lt ir dienraštyje spausdinamais popieriniais kuponais.

Už pateiktas kandidatūras bus galima balsuoti iki birželio 27 d. 23.59 val. Sumuojant balsavimo rezultatus vienas popierinis kuponas prilygs 10 internetinių balsų.

Penki daugiausiai klaipėdiečių balsų surinkę kandidatai pateks į finalinį etapą. Visi konkurso finalininkai bus pristatyti vertinimo komisijai ir skaitytojams dienraštyje bei portale. Už juos bus galima balsuoti nuo birželio 28 d. iki liepos 8 d.

Galutinį žodį tars komisija, atsižvelgusi į klaipėdiečių palaikymą. Komisija nuspręs, kuris jaunasis talentas bus paskatintas jau aštuntąja 4 000 eurų dydžio „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“.

Kviečiame aktyviai balsuoti ir palaikyti jaunuosius talentus!

Alfredas Udra - Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtinis, ne kartą tapęs absoliučiu Lietuvos čempionu asmeninėse varžybose, taip pat Lietuvos rinktinės narys, Europos studentų žaidynių vicečempionas, penkiskart Lietuvos čempionas, daugkartinis prizininkas ir čempionas dvejetų varžybose.

Ana Starovoitova - 2018-aisiais Europos moterų bokso čempionate užėmė 9 vietą, iškovojo aukso medalius Lietuvos čempionate ir tarptautiniame Vitalijaus Karpačiausko turnyre Panevėžyje. Boksininkė Klaipėdoje treniruoja ir vaikus.

Arūnas Narbutas - baigė Vilniaus sporto sveikatingumo centrą, Regbio sporto mokyklą, domisi saviugda, sveiko gyvenimo būdu, kvėpavimo technikomis, joga. Klaipėdos vardą garsina sportuodamas ir dalyvaudamas įvairiose varžybose. Galiūnų varžybose užėmė 1-ąją vietą, dvigubo Max jėgos varžybose taip pat laimėjo 1-ąją vietą.

Aurimas Cibulskas - aktyvus visuomenininkas, asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ valdybos narys, kultūros grupės vadovas. Yra dalyvavęs įgyvendinant ne vieną projektą Klaipėdos miesto verslumo ir kultūros skatinimo srityse. Dirba Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, taip pat yra profesionalus renginių vedėjas.

Benediktas Mickus - daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių bėgimo čempionas, rekordininkas, Europos krosų dalyvis, Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos treneris. Baltijos šalių čempionu tapo net 3 kartus iš eilės.

Dovilė Dirvonė - siūloma kandidatė už projektą „Kraštovaizdžio sprendimai KU Botanikos sode“, Rytų Azijos sodų / parkų kultūrų sektoriaus formavimą Klaipėdos universiteto Botanikos sode.

Eimantas Reliuga - perspektyvus, iniciatyvus ir aktyvus jaunasis verslininkas, kuriantis įvairaus pobūdžio atributiką vienoms didžiausių organizacijų Klaipėdoje. Savo aktyvumą ir iniciatyvumą jau įrodė anksčiau ėjęs Lietuvos verslo kolegijos studentų atstovybės prezidento pareigas bei Baltųjų pirštinių regiono vadovo pareigas.

Emilija Aleksandravičiūtė - grimuotoja, makiažo meistrė. Grimuotojos patirties sėmėsi Kanados kino institute ir filmų aikštelėse. Jauna mergina svajoja savo talentą panaudoti puošdama kino aktorių ar žurnalų viršeliuose matomų žmonių veidus.

Evelina Baltunė - užuolaidų ir interjero salono „ADmaja“ įkūrėja. Pandemijos metu jai gimė nauja idėja - „Šlapia nosis“. Šuns guoliukai, kurių misija ne tik sukurti tobulai patogią miego vietą keturkojams, bet ir už kiekvieną nupirktą guoliuką nuvežti prieglaudoms dovanų.

Emilija Lendraitytė - menininkė, dainų kūrėja ir lietuvių liaudies dainų atlikėja. Žiemą mergina išleido pirmąjį dainos „Strazdas“ vaizdo įrašą. E. Lendraitytė neturi jokio muzikinio išsilavinimo, kaip ji pati yra sakiusi, dainuoti išmoko miške.

Greta Alice - vaikiškų knygų iliustratorė, kurios tikroji pavardė Liekytė. Pastaraisiais metais ne tik apipavidalino daugybę vaikiškų leidinių, bet ir sukūrė komiksus bei suorganizavo jų parodą.

Greta Gyraitė - Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto doktorantė, netrukus ginsis daktaro disertaciją. Jos atlikti maudyklų vandens kokybės tyrimai Lietuvos ir Vokietijos Baltijos pajūriuose labai aktualūs Baltijos jūros regiono mastu. Greta taip pat yra ir aktyvi visuomenininkė, svarbi KU mišraus choro „Pajūrio aidos“ narė, taip pat dalyvauja irklavimo klubo „Dangės yriai“ veikloje.

Henrikas Urbonas - su bendraminčiais sukurto vieno sėkmingiausių Lietuvos startuolių, neseniai 30 mln. dolerių investicijos sulaukusios nuotolinio vertimo platformos „Interactio“ vadovas. Tai daugiakalbė videosusitikimų platforma, kuri leidžia susitikimus rengti bet kokia kalba.

Ignė Zarambaitė - knygų vaikams ir jaunimui autorė, edukatorė, bibliotekininkė, nuo 2017 m. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos narė. Aktyvi jos veikla yra pavyzdys visiems, puoselėjantiems meilę gimtajai kalbai, literatūrinei kūrybai, kūrybiniam bendravimui. Jaunoji rašytoja gamina lėles, tapo, kuria meniškas interjero detales.

Kasparas Petkus - klaipėdietis būgnininkas, aktyviai koncertuoja Lietuvoje bei už jos ribų su žinomais muzikantais ir grupėmis. Didžiąją dalį jo laiko užima kūryba bei praktikavimasis studijoje, kur vienas arba su grupe groja gerai pasaulyje žinomas kompozicijas ir originalius savo kūrinius.

Klaidas Drevinskas - šiais metais aukščiausiais balais baigė Klaipėdos universiteto jūrų transporto inžinerijos studijas su SGD terminalų inžinerijos ir valdymo specializacija. Aktyvus savanoris įvairiose uostamiesčio organizacijose: aktyviai veikė Klaipėdos universiteto studentų sąjungoje - ėjo viceprezidento pareigas, o šiuo metu yra Klaipėdos senamiesčio ROTARACT klubo narys.

Kornelija Mažionytė - baigė Klaipėdos universitete kineziterapijos bakalauro studijas. Studijuodama aktyviai dalyvavo moksliniuose projektuose, savanoriavo. Šiuo metu taip pat aktyviai dalyvauja mokslinėje veikloje su inovatyvia diagnostine įranga, garsina uostamiesčio vardą, rūpinasi gyventojų sveikata.

Laimonas Mileška - žaidimų kūrėjas, kompanijos „Mad Studio“ vadovas. Globaliu mastu veikianti ir milžinišką rinką aprėpianti „Roblox“ platforma jaunuolį yra pagerbusi geriausio žaidimų kūrėjo titulu, asmeninis Laimono avataras bei jo sukurtų žaidimų elementai virto kultiniais žaislais, kurie šluojami nuo lentynų užsienyje ir Lietuvoje.

Mindaugas Laučys - aktyvus klaipėdietis, inžinierius, kuris šiais metais startavo su inovatyviu produktu - programa „Dimetris“. Ji ypač naudinga statybų sektoriaus įmonėms, buvo sukurta, kad palengvintų inžinierių ir sąmatininkų darbą. Taip pat M. Laučys yra BNI Neringa prezidentas, 8 metus dirbo dėstytoju, skaitė statybos disciplinų paskaitas. Jo straipsnis yra publikuotas viename geriausių JAV techninių mokslo žurnalų.

Paulius Lukošius - 6-erius metus gyveno užsienyje, tačiau netekęs darbo dėl COVID-19 pandemijos į Lietuvą grįžo su unikaliu projektu. Įkūrė lietuviškų tradicijų pripildytą ir autentišką turizmo šaką kaime - „glamping“.

Robin Mubarik - gimė ir užaugo Pakistane, į Lietuvą atvyko susidomėjęs studijomis LCC tarptautiniame universitete. Nuo vaikystės buvo aktyvus vietinės bažnyčios bendruomenės narys, matydamas altruistinį senelio ir tėčio pavyzdį šeimoje, nusprendė įgyti evangeliškosios teologijos bakalauro laipsnį. Nors Robin nėra lietuvis, jis sparčiai mokosi lietuvių kalbos ir yra įsiliejęs į klaipėdiečių bendruomenę. Siekdamas pažaboti itin didelį savižudybių skaičių Lietuvoje, kartu su bendraminčiais įkūrė ne pelno siekiančią organizaciją „Gausus gyvenimas“.

Rokas Ignotas - 2020 m. tapo Lietuvos riedlenčių sporto čempionu, aktyviai atstovauja Klaipėdai riedlenčių sporto varžybose. Šiemet su komanda iš kitų Lietuvos miestų vyko atstovauti mūsų šaliai pasaulio gatvės riedlenčių čempionate. Klaipėdos vaikų stovykloje „Pažink save“ mokė jaunąją kartą važinėti riedlentėmis, o šiemet mokys Vilniaus krašto jaunuosius sportininkus.

Simas Galdikas - gimęs ir užaugęs Klaipėdoje, ilgametis Klaipėdos krepšinio komandos „Neptūnas“ žaidėjas, buvęs komandos kapitonas. Aktyvus visuomenininkas, organizavęs ne vieną Klaipėdai svarbų sporto ir kultūros renginį. Taip pat aktyvus asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ narys, tarptautinio Šventojo Lozoriaus korpuso karininkas.

Urtė Kraniauskaitė - jauna talentinga klaipėdietė, vaikiškų knygų iliustratorė. Urtės kūryba papuošė vaikiškos knygelės „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“ lapus. Menininkė jau yra prisidėjusi prie trijų knygų kūrimo. Eksperimentuoti mėgstanti U. Kraniauskaitė savo kūryboje naudoja įvairias technikas ir stilius, o įkvėpimo semiasi iš gamtos.

Labai jau keista balsavimo "sistema" - UŽ KĄ NORI BALSUOTI - NELEIDŽIA, o kiti tuo metu tik daugina savo balsus KELIARIOPAI...., kvepia kažkuom labai jau negražiai...., matyt tie, kurie balsuoja už Gretą Gyraitę labai jau netiko, tikėtina, kad "sistema" suderinta taip, kad blokuotu jų balsus, nes visada "sistema" juos atmeta ir siūlo pasitikrinti savo internetinį ryšį, bet kas keisčiausia, kad "sistema" už kitus leidžia balsuoti, ir viskas gerai...? Kiek žinau, visi kurie balsuoja už Gretą patiria "sistemos" bloką.... Manau taip neteisinga... Gaila, nes mano manymu tai vienintelė ir tikra jauna mokslininkė, labai rimta pretendentė į stipendiją, o ir tikrai verta stipendijos... tai pakeltu viso stipendijos konkurso prestižą, o ir paskatintu ateityje jaunus mokslininkus, teikti paraiškas tokiam konkursui, be to, gal ir nebūtų tokio didelio intelekto "nutekėjimo" svetur, o atsirastu motyvuotas noras likti Lietuvoje ir dirbti Klaipėdos bei Lietuvos naudai, bet keista, "sistema" tai blokuoja, kodėl? Tiketina ji turi kita kandidatą, kuris ne visada sutampa su konkurso idėja, "sistema" dirbanti sau, matyt tai ir yra "sistemos" noras pasijuokti iš organizatorių gerų norų..., o gal yra kas nors ne taip?
Strazdas, 2021-06-18 22:38
Labai jau keista balsavimo "sistema" - UŽ KĄ NORI BALSUOTI - NELEIDŽIA, o kiti tuo metu tik daugina savo balsus KELIARIOPAI...., kvepia kažkuom labai jau negražiai...., matyt tie, kurie balsuoja už Gretą Gyraitę labai jau netiko, tikėtina, kad "sistema" suderinta taip, kad blokuotu jų balsus, nes visada "sistema" juos atmeta ir siūlo pasitikrinti savo internetinį ryšį, bet kas keisčiausia, kad "sistema" už kitus leidžia balsuoti, ir viskas gerai...? Kiek žinau, visi kurie balsuoja už Gretą patiria "sistemos" bloką.... Manau taip neteisinga... Gaila, nes mano manymu tai vienintelė ir tikra jauna mokslininkė, labai rimta pretendentė į stipendiją, o ir tikrai verta stipendijos... tai pakeltu viso stipendijos konkurso prestižą, o ir paskatintu ateityje jaunus mokslininkus, teikti paraiškas tokiam konkursdui, be to, gal ir nebūtų tokio didelio intelekto "nutekėjimo" svetur, o atsirastu notyvuotas noras likti Lietuvoje ir dirbti Klaipėdos bei Lietuvos naudai, bet keista, "sistema" tai blokuoja, kodėl? Tiketina ji turi kita kandidatą, kuris ne visada sutampa su konkurso idėja, "sistema" dirbanti sau, matyt tai ir yra "sistemos" noras pasijuokti iš organizatorių gerų norų..., o gal yra kas nors ne taip?
Strazdas, 2021-06-18 22:33
Sidebar placeholder