Tradicinė Dainų šventė atšaukta antrą kartą

2020 metais Klaipėdoje tradicinė Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė neįvyko dėl COVID-19 pandemijos ir buvo nukelta į šių metų birželį, tačiau vis dar besitęsiant pandemijai ir rizikoms nesumažėjus buvo priimtas sprendimas šventę dar sykį nukelti - į 2022-uosius.

Vakarų Lietuvos krašto dainų šventės tikslas - per lietuvišką dainą ugdyti jaunąją kartą gėriui ir grožiui, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas.

Tačiau dėl COVID-19 pandemijos tradicinė Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė įvyks tik kitais metais. Šventės organizacinis komitetas kartu su Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų administracija, reaguodami į pandeminę situaciją Lietuvoje, nusprendė atšaukti tradiciškai birželį rengiamą šventę ir perkelti ją į 2022 metus.

„Iš tikrųjų yra visiems aiškios priežastys, kodėl atšaukėme, nes šokių, liaudies kolektyvai, mokyklos, orkestrai, jie praktiškai nedirba ir natūralu, kad birželio mėnesį jau bus “šaukštai po pietų".

Net jei nuo birželio 1 dienos jie pradės dirbti, tai vis tiek nespės pasiruošti.

Liūdnos naujienos, bet pandemija diktuoja savo taisykles, ir mes nelabai galime ką padaryti„, - pasakojo Klaipėdos miesto chorinės bendrijos “Aukuras" tarybos pirmininkas doc. Algirdas Šumskis.

Šventės repertuaras, anot jo, išliks toks pat, tačiau bus papildytas naujais kūriniais, atsižvelgiant į 2022 metų aktualijas.

„Mes repertuarą paliekame kitiems metams, tokį, kokį planavome. Žinoma, jį keisime priklausomai nuo situacijos, nes repertuaras turi būti susijęs su Dainų švente, o 2024 metais minėsime 100 metų, kai Lietuvoje įvyko Dainų šventė. Tai gali padiktuoti mums naujų kūrinių, naują žvilgsnį, žiūrėsime, kokios tuo metu bus aktualijos“, - dėstė A. Šumskis.

Pasak jo, pandemijos metu kultūros sritis nukentėjo labiausiai, tačiau kultūros bendruomenė vis tiek išlieka optimistiška ir tikisi, jog pandemija greitai baigsis.

„Bendromis jėgomis įveiksime šią krizę. Manau, kad kultūra labiausiai nukentėjo nuo pandemijos, ne verslas, o kultūra. Tai buvo didžiulis smūgis renginiams ir meno kolektyvams. Yra tokių kolektyvų, kurie jau metus laiko negali repetuoti, ar galite įsivaizduoti, kaip jaučiasi šie žmonės“, - sakė A. Šumskis.

Į šiemet turėjusią vykti Dainų šventę buvo kviečiami meniniai kolektyvai - chorai, liaudies instrumentų ansambliai ir orkestrai, etnografiniai ir folkloriniai kolektyvai, pučiamųjų instrumentų orkestrai, šokių kolektyvai iš visos Lietuvos.

„Kultūra yra toks dalykas: mes pelno neduodame šiandien, bet mūsų didžiausias įdirbis yra jaučiamas perspektyvoje, mes ugdome visuomenę, kuri būtų intelektuali, kultūringa, išsilavinusi, čia mūsų didžiausias nuopelnas“, - sakė A. Šumskis.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder