SUTARTIS. Bendradarbiavimo susitarimą savo parašais patvirtino Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vladas Pleskovas ir Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas.. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Universitetas ir verslas suvienijo jėgas

Klaipėdos universitetas tapo Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariu ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri užtikrins glaudesnį Vakarų Lietuvos mokslo ir verslo potencialo bendradarbiavimą.

Pirmadienį sutartį pasirašė Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vladas Pleskovas.

„Bendradarbiavimas turi būti naudingas abiem pusėm“, - projekto sėkme neabejoja A. Razbadauskas.

Anot jo, universiteto mokslininkai, jų tyrimai verslui yra labai svarbūs siekiant žaliosios ekonomikos plėtros, kuri įgauna vis didesnį pagreitį.

Vakarų Lietuvai tai svarbu šiuo metu, kai regionams yra skiriamas didelis ES dėmesys ir yra daug galimybių vystyti bendrus projektus ir pritraukti finansavimą.

Universitetas žada išnaudoti gerus Klaipėdos pramonės ir amatų rūmų ryšius užsienyje, ypač Vokietijoje.

Verslumo skatinimas

Pasirašydamos šią sutartį, šalys siekia glaudžių mokslo ir studijų, pramonės ir verslo institucijų ryšių, skatinti tarpusavio bendradarbiavimą bei išsilavinimo atitikimą darbo rinkos poreikiams.

Pasak Vlado Pleskovo, sutartimi rūmai įsipareigoja kartu dalyvauti tarptautiniuose projektuose, siekiant inovatyvaus, jauno verslo plėtros, remiant mažų ir vidutinių įmonių plėtrą.

Klaipėdos prekybos pramonės ir amatų rūmų nariai pasirengę prisidėti organizuojant studentų praktiką ir praktinių darbų atlikimą.

Universitetas iš savo pusės kvies rūmų narius dalyvauti akademinėje veikloje: dėstyti, dalyvauti komisijose, vertinti darbus.

Taip pat - teikti visokeriopą pagalbą rūmų nariams ieškant jaunų specialistų: teikti informaciją studentams apie karjeros ir praktikos galimybes Rūmų narių įmonėse, rekomenduoti gabiausius studentus, organizuoti studentų susitikimus su rūmų narių atstovais.

Sėkminga patirtis

A. Razbadauskas džiaugiasi, kad verslas jau anksčiau įvertino vienintelio valstybinio universiteto svarbą ir naudą regionui.

Regionų įmonių iniciatyva įsteigtas Klaipėdos universiteto ateities fondas - vienas didžiausių tokio pobūdžio fondų Lietuvoje.

Sparčiai vystosi universiteto jūrinis klasteris. Taigi naujoji bendradarbiavimo sutartis yra organiška vystančių procesų tąsa.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai - didžiausia verslo savivaldos organizacija Vakarų Lietuvoje, siekianti verslo plėtros Klaipėdos ir Tauragės apskrityse.

Šiuo metu rūmai vienija 250 narių, tarp kurių - didžiausios regiono įmonės bei vidutinio ir smulkiojo verslo atstovai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder