Uosto direkcijos ir gimnazistų bendradarbiavimo rezultatas – jūrinių renginių bei laisvalaikio vietų žemėlapis

(1)

Besibaigiant mokslo metams pristatytas uostamiesčio Baltijos gimnazijos moksleivių ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos mentorės kartu sukurtas aktyvaus laisvalaikio Klaipėdoje ir Uosto direkcijos organizuojamų renginių žemėlapis. 

Jau keletą metų besitęsianti Uosto direkcijos atstovų mentorystė moksleiviams leidžia pažinti Klaipėdos uosto specifiką, uosto profesijas ir kurti kartu.

Antrus metus su Baltijos gimnazijos inžinerinių klasių gimnazistais dirbanti Uosto direkcijos geoinformacinių sistemų administratorė Ligita Venckuvienė šiandien džiaugiasi pasiektu rezultatu.

Su keturiais gimnazijos moksleiviais per šiuos mokslo metus pavyko sukurti tai, kas ypač aktualu patiems jaunuoliams – aktyvaus laisvalaikio Klaipėdoje žemėlapį, kuris padeda greitai rasti laisvalaikio aikšteles, treniruoklius, sūpynes ir kt.

Taip pat pavyko sukurti Uosto direkcijos organizuojamų renginių žemėlapį. Čia galima rasti informaciją apie Jūros šventės eiseną, įvairius renginius, drakonų valčių lenktynes, „Gintarinę jūrmylę“ ir kt.

Anot mentorės Ligitos, moksleiviai išmoko greitai sukurti mobiliąją programėlę duomenims rinkti, juos interaktyviai atvaizduoti bei pristatyti. Spėta sudalyvauti konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai“ ir patekti į gimnazijos darbų pristatymo finalą.

„Darbas su mokiniais man pačiai buvo labai įdomi patirtis. Jie kūrybingi, pasitikintys savimi ir drąsūs, o išlaikyti jų dėmesį, sudominti atlikti galbūt ne tokį įdomų, sudėtingesnį darbą – tikras iššūkis.

Bet mums pavyko. Džiaugiuosi, kad mokiniai sužinojo daugiau tiek apie patį uostą, jo veiklą, tiek apie duomenų rinkimą, pateikimą, pristatymą platesnei auditorijai kitaip, kaip sakė patys moksleiviai, „gyviau ir įdomiau“, – pasakoja jau dvejus metus šalia kasdienio darbo savo laiką mentorystei skirianti  Ligita Venckuvienė.

Moksleiviai ne tik susipažino su Uosto direkcijos IT programomis, jų specifika, bet ir daugiau sužinojo apie uosto veiklą, apsilankę dispečerinėje galėjo gyvai stebėti čia dirbančių dispečerių darbą.

Uosto direkcija prieš keletą metų su gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri numato, kad moksleiviai įmonėje turi galimybę atlikti projektinius darbus, kuriuos kuruoja mentoriai – paskirti Uosto direkcijos specialistai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder