Autobusai važiuos dar rečiau
Viešuoju transportu nemokamai Klaipėdoje veš dviem progomis (10)

Šiais metais Klaipėdos viešuoju transportu nemokamai bus galima važiuoti du kartus - per didžiųjų burlaivių regatą ir Dieną be automobilio.

Tiesa, siūloma, kad burlaivių regatos metu, birželio pabaigoje, keturias dienas nemokamai miesto autobusais važiuotų tik renginio dalyviai, apie 200 žmonių.

Dieną be automobilio, kuri bus rugsėjo mėnesį, nemokamai važiuoti galėtų visi keleiviai. Tikimasi, kad galimybė važiuoti miesto viešuoju transportu nemokamai sumažins transporto spūstis renginių dienomis.

Kaip ir ankstesniais metais, nemokamai vežtų tik didieji autobusai.

Preliminariai skaičiuojama, kad regatos dalyvių nemokamas vežimas VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ atsieis 1 600 eurų, o Dienos be automobilio nuostolis gali siekti 23 tūkst. 215 eurų.

Praėjusiais metais nemokamai visi miestiečiai buvo vežami tris dienas trukusio Šviesų festivalio ir Dienos be automobilio metu, tai kainavo beveik 76 tūkst. eurų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus teigė, kad Dieną be automobilio miestiečiai nemokamai bus vežami jau ketvirtą kartą.

Siūlymą svarstant Finansų ir ekonomikos komitete, miesto Tarybos narė Ela Andrejeva išreiškė nepritarimą. Pasak jos, sumokėti daugiau nei 23 tūkstančius eurų už vienos dienos keliones atrodo per daug.

„Klaipėdos keleivinio transporto“ laikinasis vadovas Andrius Samuilovas komentavo, kad ši suma susidaro įvertinus planuojamas gauti pajamas ir išlaidas už autobusų nuvažiuotą atstumą.

Sykiu jis pasidžiaugė, kad keleivių skaičius viešajame miesto transporte palengva grįžta į prieškarantininį lygį.

„Nepaisant to, kad vis dar tęsiasi karantinas, šią savaitę turime jau 70 procentų grįžusių keleivių, kiek buvo 2020 metų pradžioje“, - sakė A. Samuilovas.

Dėl to, pasak jo, ir planuojama, kad rudenį Dienos be automobilio metu bus vežama daugiau keleivių, tad tai ir atsieis brangiau nei pernai.

Komitetas balsų dauguma siūlymui pritarė, galutinį sprendimą turės priimti miesto Taryba.

Tuos pinigus geriau skirtu pensininkam nemokamam vaziavimui.nei kai kurie ir turtingi vaziuos nemokamai..
Senjore, 2021-05-13 22:35
to VŠ_ _Negalima furų paleist per Jūrininkų prosp. Ten gyvena Girskienė kuri dabar yra seimo narė, daug kraujo miesto valdžiukams sugadinus ir šiaip bjauri kovotoja prieš smarves ir taršą mieste.:D) O jūs Baltijos prosp. jokių seimo narių neturit(arba turit tik futliarą vietoj seimo nario).Tiesa, jūs net normalių karingų visuomenininkų neturit!Tai ko čia jūsų paisyt? Rašinėkit, bumbėkit, burbuliuokit..Miesto valdžiai geriausia kai gyventojai tokie kaip jūs visi Baltijos prosp. gyventojai.Sėkmės kvėpuojant furų išmetimo vamdžių ,,oru"
Klpd., 2021-05-13 13:36
Laba diena..Man tai juokinga nemokamas važiavimas,jeigu aš turiu mėnesinį bilietą,tai man jokio nemokamo važiavimo nėra,į kitą mėnesį nepersikelia tie pinigėliai,tai ašdu kartus moku.Kažkokios nesąmonės,vistiek tas bilietas nepersikelia į kitą mėnesį,tai autotransportui,mokama du kartus,geras biznis ,sumoka žmoogus irsavivaldybė iš mokesčių mokėtojų kišenės,Ar nejuokinga ponai🤣😭
Nijole, 2021-05-13 11:29
Sidebar placeholder