Vietoj buvusio naktinio klubo Klaipėdoje atsiras prekybos centras (17)

J. Janonio gatvėje 27 esantis pastatas bus rekonstruoktas ir taps nauju prekybos centru. Statybos apims du žemės sklypus – J. Janonio g. 27 ir Karklų g. 19, kurie yra vakarinėje pusėje nuo miesto centrinės dalies.

Kadangi prekybos centro pastatas projektuojamas Kultūros paveldo teritorijoje, istorinėje dalyje vadinamoje Naujamiestis, buvusiame Bomelio – Vitės kvartale, projektuojamo prekybos centro tūris „dėžė“ formuojamas, kaip Bomelio – Vitės kvartalo sudėtinė dalis, sukuriant daugiasluoksnį fasadą su integruotais, senamiesčiui būdingais istorinių pastatų siluetais.

Formuojamas daugiasluoksnis fasadas iš perforuotų aliuminio kasečių, kurios „atitraukiamos“ nuo pagrindinio fasado skirtingais atstumais, siekiant išryškinti integruojamų istorinių pastatų siluetus.

Pagrindinis įėjimas akcentuojamas erkeriu. „Vidinė“ Gulbių gatvė projektuojama iš tašytų lauko akmenų. Pastate formuojama arka sukuriant gatvės tąsos iliuziją. Arka užpildoma tašytais akmenimis analogiška „vidinės“ Gulbių gatvės danga.

Prekybos paskirties pastatas -  tai vieno aukšto, su sutapdintu stogu vienatūris statinys. Pagrindinis įėjimas suprojektuotas šiaurės vakarinėje pastato pusėje, į kurį numatytas pėsčiųjų takas tiek iš J. Janonio ir Karklų gatvių, bei laikino automobilių stovėjimo aikštelių. Pirmame aukšte suprojektuotas tambūras iš kurio bus galima patekti i holą. Holas dalina prekybos paskirties pastatą į dvi dalis, iš kurių vienoje suprojektuota maisto produktų parduotuvė su pagalbinėmis, sandėliavimo ir techninėmis patalpomis, o kitoje nuomojamos ne maisto produktų parduotuvės. Pietrytinėje pastato pusėje suprojektuota taromato patalpa su atskiru įėjimu.

Siekiant išryškinti integruotus istorinių pastatų siluetus naudojamos smulkios, kaip fonas perforuotos aliuminio kasetės ir rombo tipo perforuotos aliuminio kasetės pastatų silueto formavimui. Pastato išorė „apvelkama“ daugiasluoksnėmis plokštėmis tamsiai pilkos spalvos, perforuotos aliuminio kasetės šviesiai pilkos spalvos.

Pastato cokolis tinkuojamas ir dažomas šviesiai pilka spalva. Pastato naktiniam apšvietimui siūlomi LED tipo šviestuvai, kurie montuojami už perforuotų aliuminio kasečių ir tokiu būdu apšviečia ir išryškina integruotų istorinių pastatų, bei želdinių siluetus.

Susipažindinimas su projektiniais pasiūlymais: iki 2021-04-30 Bijūnų g. 8, Klaipėdoje, darbo dienomis 9.00 - 17.00 val.; iš anksto susitarus tel. (8687)84612 arba internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/lt/savivaldybe/administracija/projektiniai-pasiulymai/223 

Pasiūlymus teikti: iki 2021-04-30 raštu adresu UAB "A 405", Bijūnų g. 8, 91204 Klaipėda; el. p. [email protected]

Viešas susirinkimas įvyks 2021 m. balandžio mėn. 30 d. 15.00 val. nuotoliniu būdu Zoom platformoje:

https://zoom.us/j/3401819078?pwd=ejFQdkJlUjlzemFpTFFSWjZSWWo2UT09 ;         

Projektinių pasiūlymų vaizdinė medžiaga

Raktažodžiai
negraži dėžė ir pasakos apie daugiasluoksnį nepadeda,autorius nesistengia
gyventojasne, 2021-04-18 08:09
Koks bus prekybos centras neparase - prekybos centras, nieko naujo po Klaipedos dangumi. Galėjo seną pastatą rekonstruoti, ne viską kas tarybinio būtina griauti. Kiek tai (tos aliuminio kasetes) bus tapatu su senojo miesto fragmentais?
Drs, 2021-04-17 13:33
Dziaugiuosi kad bent si vieta susitvarkys ir bus kur apsipirkti,nes Vites kvartale apart Ikiuku mazu ir Maximeliu supuvusiu nieko normalaus nera. Man kaip jaunai mamai tikrai smagu kad bus kur apsipirkti.
Greta, 2021-04-17 09:58
Sidebar placeholder