Klaipėdos politikai sureagavo į įvykius Baltarusijoje

(1)

Klaipėdos miesto tarybos nariai Edmundas Kvederis ir Andrius Petraitis savo socialinių tinklų puslapiuose sureagavo į priverstinį lėktuvo nutupdymą Minske šį sekmadienį.

„Vakarų ekspresas“ peržvelgė beveik visų socialiniuose tinkluose aktyvių Klaipėdos miesto tarybos narių profilius ir surado dvi reakcijas į sekmadienio įvykius Baltarusijoje.

E. Kvederis dar sekmadienio vakarą, nevyniodamas žodžių į vatą, išreiškė nuomonę, kad „Baltarusijos režimas, panašu, suka teroristiniu keliu“.

„Pasigendu greitos oficialios reakcijos į įvykius tiek iš mūsų šalies aukščiausių pareigūnų, tiek iš tarptautinių institucijų“, - sako E. Kvederis. Jis mano, kad tai, jog premjerė Ingrida Šimonytė pasitiko oro uoste grįžusius Minske nutupdyto lėktuvo keleivius, yra teisingas gestas, bet to nepakanka.

„Lėktuvo, kur buvo 94 Lietuvos piliečiai, užgrobimas su aiškiu pretekstu suimti ten esantį žmogų yra veiksmas, kuris neatitinka tarptautinių normų“, - sako E. Kvederis. Jis mano, kad jau pirmadienį ryte atsakingi Baltarusijos ambasados pareigūnai turėjo būti pakviesti pasiaiškinti dėl incidento.

„Oficialių institucijų reakciją į įvykį lemia tai, kaip į jį reaguoja visuomenė“, - griežtesnės valdžios institucijų reakcijos pasigenda E. Kvederis. Jis visgi pripažįsta, kad visuomenė yra pavargusi nuo politinių rietenų, dėl to nesistebi, kad jo įrašas šia tema nesulaukė labai plačios diskusijos.

Palaiko laisvą spaudą

A. Petraitis savo nuotrauką socialiniame tinkle paskelbė „#Free Protasevich“ (#Laisvė Protasevičiui) rėmelyje.

„Aš už žiniasklaidos laisvę, už nepriklausomus ir objektyvius žurnalistus, - “Vakarų ekspresui„ sakė A. Petraitis. - Jau anksčiau žinojau apie “Nexta„, žinojau, kad šį projektą įkūrė jaunas žmogus, kad jame publikuojamos naujienos, kurios nepatenka į oficialius Baltarusijos informacijos kanalus.“

Anot A. Petraičio, jis turi draugų visame pasaulyje - nuo Vidurinės Azijos iki Amerikos, todėl jo veiksmas socialiniame tinkle buvo siekis atkreipti kuo didesnį žmonių dėmesį.

„Man dažnai sako, kodėl lendi ne į savo daržą, rūpinkis vietos reikalais, tačiau aš domiuosi pasaulio įvykiais, geopolitika“, - A. Petraitis mano, kad šiuolaikiniame pasaulyje negalima užsidaryti savo kieme.

Tačiau tiek E. Kvederis, tiek A. Petraitis sutinka, kad Lietuvos užsienio politika nėra miesto Tarybos reikalas, ir jų reakcijos socialiniuose tinkluose yra tik asmeninės pozicijos išraiška.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder