Atliekų kultūros egzamine klaipėdiečiai rinko maksimalius balus

Šiemet jau penktą kartą visoje šalyje vyko aplinkosauginis konkursas - Atliekų kultūros egzaminas, subūręs per 16 000 Lietuvos gyventojų, gvildenusių ekologijos bei tvarumo klausimus.

Bet kas galėjo prisijungti prie https://egzaminas.atliekukultura.lt/ paskyros ir teisingai atsakęs laimėti ne tik virtualų diplomą, bet ir vertingus prizus.

Pasak vieno iš egzamino organizatorių, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC), šiemet visose trijose amžiaus grupėse klaipėdiečiai dalyvavo gausiau nei pernai ir pademonstravo puikias aplinkosaugos žinias.

Sunkiausias klausimas - apie šukas

Į Klaipėdos miesto nugalėtojų pagerbimą ir apdovanojimą atėję egzamino dalyviai vieningai tvirtino, jog daugiausia dvejonių jiems sukėlė klausimas, kur išmesti sulūžusias plastikines šukas-šepetį, kuriose yra ir metalo, ir gumos detalių.

Teisingas atsakymas - į mišrių atliekų konteinerį. Mat plaukų šepetys priskiriamas higienos reikmenims, kurias išmetame į buitinių atliekų konteinerius.

„Pastatyti naujus konteinerius kiemuose yra gana paprasta. Tačiau jei žmonės nežinos elementarių rūšiavimo taisyklių, tvarkingai nesinaudos sukurta atliekų infrastruktūra, visa atliekų perdirbimo sistema neveiks“, - sveikindama egzamino nugalėtojus sakė Roma Budrienė, KRATC direktorė.

Pasak vadovės, svarbiausias ekologijos elementas yra žmogus. Ir tik tie, kurie išmano atliekų kultūrą, kurie kaupia žinias, išties stengiasi, kad po savęs paliktume pasaulį švaresnį, gražesnį, sveikesnį.

Už žinias - prizai

R. Budrienė Klaipėdos miesto egzamino nugalėtojams įteikė rėmėjų įsteigtus prizus. Lietuvos jūrų muziejus visiems dovanojo individualias ekskursijas po muziejaus užkulisius, o UAB „Klaipėdos paslaugos“ geriausiai moksleivei įteikė ekologišką kuprinę bei bilietą kelionei autobusu į Vilnių ir atgal.

Klaipėdos miesto savivaldybė ir KRATC apdovanojo nugalėtojus ekologiškais paplūdimio prizais.

Tarp Klaipėdos miesto mažiausių egzamino dalyvių, 1-4 klasių grupėje, geriausiai pasirodė Austėja Ševeliovaitė, Klaipėdos Sendvario progimnazijos 1A klasės mokinė.

Tarp 5-10 klasių atstovų į visus 20 egzamino klausimų atsakė Simono Dacho progimnazijos aštuntokė Augustė Danylaitė.

Suaugusiųjų grupėje šiemet buvo net dvi čempionės, surinkusios po 20 teisingų atsakymų. Tai pedagogė Nijolė Sereikienė ir kolegijos darbuotoja Inesa Sereikaitė, mama ir dukra.

Beje, kaip pasakojo nugalėtojos, visa jų šeima jau ne pirmus metus dalyvauja Atliekų kultūros egzamine, specialiai jam ruošėsi, bet tapti nugalėtojomis pavyko tik šiemet.

Abi klaipėdietės pateko ir tarp 10 geriausių aplinkosaugos žinovų Lietuvoje.

Jos greičiausiai įveikė egzamino užduotis suaugusiųjų grupėje, tad Nijolei ir Inesai dar atkeliaus specialūs prizai iš Vilniaus.

Rekordinis dalyvių skaičius

Šiemet Atliekų kultūros egzaminas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus - savo žinias pasitikrinti ir tarpusavyje pasirungti dėl puikių prizų panoro daugiau nei 16 tūkstančių dalyvių iš visos Lietuvos.

Didžiausią aktyvumą egzamine tradiciškai demonstruoja švietimo įstaigos - šįmet jų dalyvavo 691. Bet pasitikrinti ir sykiu pagilinti savo žinias kasmet nusprendžia vis daugiau mokyklos duris jau senokai užvėrusių, tačiau mus supančiai aplinkai neabejingų gyventojų iš visos Lietuvos.

Iš Klaipėdos regiono (7 savivaldybių) šiemet egzamine dalyvavo 1 811 dalyvių, o pernai jų buvo 1 455.

Klaipėdos miesto bendruomenė šiemet irgi buvo kur kas aktyvesnė - užduotis sprendė 1 060 klaipėdiečių, o pernai - 662.

Beje, tinklapyje https://egzaminas.atliekukultura.lt/ bet kas gali pasižiūrėti ir pabandyti išspręsti šiemetinio ir ankstesnių egzaminų užduotis. Pabandykite!

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder