DOVANA. Iš kairės: KU infrastruktūros ir plėtros prorektorius Benediktas Petrauskas, miesto Tarybos narys Leonas Makūnas ir rektorius Artūras Razbadauskas prie suremontuoto burlaivio „Brabander“ modelio.

„Brabander“ modelis vėl puošia rektoriaus kabinetą

(2)

Buvęs ilgametis AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius, miesto Tarybos narys Leonas Makūnas padovanojo Klaipėdos universitetui (KU) gražią kalėdinę dovaną - suremontavo apgadintą universiteto burlaivio „Brabander“ modelį.

„Brabanderio“ modelis - sena vieno KU partnerio dovana. Universiteto infrastruktūros ir plėtros prorektorius Benediktas Petrauskas sako, kad per remontus ir kraustymusis jis buvo šiek tiek nukentėjęs, nes nebuvo įdėtas į futliarą. Sutikęs L. Makūną ir žinodamas, kad jis daro laivų modelius, papasakojo apie „Brabanderio“ modelį. Šis susidomėjo, atėjo pažiūrėti ir pasakė galintis suremontuoti.

„Jis suremontavo mūsų modelį, atnaujino, padarė naujus inkarus, sutvarkė aplūžusį laivo priekį, išvalė. Ir negana to, dar padarė modeliui futliarą. Labai tuo džiaugiamės. Dabar modelis atrodo gražiai, su juo galime eiti į bet kokias parodas. Mes labai didžiuojamės ir savo burlaiviu, ir jo modeliu. Šį laikome rektoriaus kabinete, kuriame dažniausiai lankosi įvairūs svečiai“, - pasakojo B. Petrauskas.

Remontas truko mėnesį

„Būdavo taip: bušpritą suklijuoju per 15-20 minučių ir laukiu kitos dienos, kad galėčiau toliau dirbti. Kitą dieną priklijuoju dar vieną detalę ir vėl laukiu kitos dienos. Futliaro dvi detales suklijuoji ir vėl lauki. Tai truko mėnesį, bet tikrai nebuvo viso mėnesio darbas. Buvo įdomu“, - pasakojo L. Makūnas.

Kad galėtų suremontuoti modelį, jis apžiūrėjo patį burlaivį, nusifotografavo, atkreipė dėmesį į tai, kas sutampa laive ir modelyje, o kas ne.

Prie „Brabanderio“ modelio buvo pridėti brėžiniai. Kai jis pateko pas poną Leoną, turėjo tik vieną inkarą. Pagal brėžinius vienas turėjo būti Holo, o kitas - admiraliteto sistemos inkaras. Pastarojo ir nebuvo. Tikrajame „Brabanderyje“ yra du Holo inkarai. L. Makūnas nusipirko gatavus padarytus inkariukus ir uždėjo ant modelio.

TRUKMĖ. Modelio remontas truko mėnesį.
TRUKMĖ. Modelio remontas truko mėnesį.

"Buvo nulaužtas vairas, esantis po vandeniu, viena sraigto mentė, teko padaryti naujus. Kai kurios virvės buvo pamestos, padariau naujas - turiu labai primityvų prietaisiuką joms vynioti. Modelio neperdažiau, tik kai kurias detales padažiau. Pavyzdžiui, vairą padariau, teko jį nudažyti tokia pat spalva kaip ir korpuso apatinė dalis.

Buvo daug nulaužtų kilpų, laikančių virves, naujas kilpas padariau iš vielos, sulitavau, nudažiau baltai, kad nesiskirtų nuo buvusiųjų. Turėklai buvo aplaužyti, teko perklijuoti. Žinoma, reikėjo dulkes nuvalyti. Kad ir kokioje švarioje aplinkoje laivas stovėtų, vis tiek dulkių ant jo prisirenka. Tam ir reikalingas futliaras, kad dulkės nesėstų, ir kad netyčia ką nors nenulaužtum", - pasakojo ponas Leonas.

NEPERDAŽYTAS. Modelis neperdažytas, padažytos tik kai kurios detalės.
NEPERDAŽYTAS. Modelis neperdažytas, padažytos tik kai kurios detalės.

Pasak jo, futliaras buvo brangiausias dalykas. Jis padarytas iš 4 mm storio organinio stiklo.

L. Makūnas įvertino „Brabanderio“ modelį kaip gana gražų ir neblogai padarytą. "Šitame modelyje panaudota nemažai standartinių detalių, t. y. tokių, kurių rankiniu būdu nepadarysi, jos yra išlietos, pavyzdžiui, inkaro pakėlimo mechanizmas. Man susidarė įspūdis, kad arba buvo pagamintas šio laivo detalių rinkinys, arba jos buvo panaudotos paėmus iš kito modelio detalių rinkinio.

Man nelabai patiko jo burės. Jos padarytos iš balto audinio. Kai modelis stovi prie baltos sienos, fotografuojant burės tarsi dingsta", - sakė jis.

Leono MAKŪNO ir KU nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder