SAUGUMAS. Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus netenkina Savivaldybės IT sistemų padėtis, kibernetinis saugumas ir per lėtas internetas. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Klaipėdos savivaldybėje - per lėtas internetas

(11)

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus konstatuoja, kad Savivaldybės administracija smarkiai atsilieka pažangių informacinių technologijų diegimo srityje.

Miesto vadovas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad problemų kelia Savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų kibernetinis saugumas. Taip pat netenkina paties interneto ryšio greitis ir jo kokybė. Todėl artimiausiu metu planuojamos nemažos investicijos į IT sektorių.

„Reikia stiprinti ir patį IT skyrių, pritraukiant naujų kvalifikuotų specialistų“, - akcentuoja A. Vaitkus.

Taip pat jis teigia, kad jau artimiausiu metu planuoja įdiegti naują elektroninę sistemą. Ji būtų skirta pateikti paraiškas gauti dalinį finansavimą.

Tokia sistema reikalinga registruojant paraiškas gauti dalinį finansavimą pagal verslo, sporto, kultūros, socialines ir kitas Savivaldybės remiamas programas.

„Tokia sistema sumažintų Savivaldybės darbuotojų darbo krūvį. Ji automatiškai paraiškų teikėjams parodytų trūkumus, neleistų paraiškų pateikti neištaisius klaidų“, - sako A. Vaitkus.

Anot jo, tai padėtų sutrumpinti paraiškų pateikimo ir apdorojimo laiką, kuris šiuo metu yra gaištamas dokumentus vertinant rankiniu būdu.

„Taip pat tai leistų išvengti klaidų, fiksuoti, ar tas pats pareiškėjas nepateikė kelių paraiškų, kaupti statistinę informaciją“, - sako A. Vaitkus.

Anot jo, analogiška sistema nuo 2018 metų sėkmingai jau veikia Kauno miesto savivaldybėje.

Antradienį A. Vaitkus lankėsi laikinojoje sostinėje, kur tiesiogiai susipažino su Kauno patirtimi IT ir kituose sektoriuose.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder