Miesto poliklinikai vadovauti pradėjo Jonas Sąlyga

(4)

Klaipėdos miesto poliklinika pernai didžiąją metų dalį neturėjo nuolatinio vadovo. Nesisekė su organizuojamais konkursais. Pagaliau įvyko konkursas, kuriame dalyvavo devyni pretendentai.

Jį laimėjo ir pirmadienį vadovo pareigas pradėjo eiti buvęs Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyr. gydytojas dr. Jonas Sąlyga.

„Mano, kaip vadovo, karjera prasidėjo dirbant poliklinikoje. Vadovavau tuometinės Žvejų poliklinikos skyriui, pavaduodavau poliklinikos vedėją.

Vėliau sveikatos ministro buvau paskirtas vadovauti Klaipėdos jūrininkų ligoninei“, - savo feisbuko paskyroje rašė J. Sąlyga.

Naujas vadovas nori, kad miesto poliklinika būtų patrauklesnė klaipėdiečiams, kad joje dirbtų daugiau gydytojų ir mažėtų eilės pas gydytojus specialistus. „Sieksiu, kad įstaigos veikla būtų nukreipta į ligų prevenciją, pacientų poreikių tenkinimą“, - žada naujasis poliklinikos vadovas.

Priminsime, kad pernai lapkritį J. Sąlyga savo noru išėjo iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės, kuriai vadovavo nuo 1992 metų. Pereinamuoju laikotarpiu nuo praėjusių metų sausio jis laikinai buvo paskirtas vadovauti Klaipėdos universiteto ligoninei, kuri atsirado sujungus Klaipėdos jūrininkų, Klaipėdos universitetinę ir Palangos reabilitacinę ligonines.

Buvusi VšĮ Klaipėdos miesto poliklinikos (klaipėdiečių vis dar vadinama trečiąja poliklinika) vadovė Loreta Venckiene darbo santykius nutraukė 2023-iųjų balandį. Visą tą laiką įstaigai vadovavo laikinai paskirta vyriausiojo gydytojo pavaduotoja bendriesiems reikalams Elena Alfreda Pangonienė.

Pernai organizuoti trys konkursai rezultatų nedavė. Pirmas konkursas įvyko, tačiau jį laimėjęs asmuo atsisakė eiti pareigas, antras konkursas neįvyko, nes nė vienas pretendentas nepateikė dokumentų. Trečias konkursas nutrauktas dėl nepakankamo pretendavusių asmenų skaičiaus ir kt.

Laukia iššūkiai

J. Sąlygos laukia didžiuliai iššūkiai. Ši poliklinika yra viena didžiausių miesto sveikatos priežiūros pirminio lygio paslaugas teikiančių įstaigų. Jai savo sveikatos priežiūrą yra patikėję 35 tūkst. asmenų.

Be to, šiuo metu poliklinikai patikėta imtis koordinatoriaus vaidmens naujai funkcinio bendradarbiavimo būdu įsteigtame Sveikatos centre, sukuriant ir užtikrinant jame dalyvaujančių 35 miesto gydymo įstaigų kokybišką bendradarbiavimą bei efektyvius vadybinius sprendimus, teikiant sveikatos priežiūros paslaugas.

Miesto poliklinikai jau suplanuoti ir jau įgyvendinami milijoninės vertės investiciniai projektai, skirti pastato infrastruktūrai bei įrangai. 2026-aisiais prasidės jos kapitalinis remontas, bus perplanuojamos erdvės ir kt.

Remontas bus atliekamas etapais, tad klaipėdiečiai, kuriems reikės lankytis poliklinikoje, nenukentės, pati poliklinika su darbuotojais niekur nebus iškeldinta.

„<...> Vienas svarbiausių vyriausiojo gydytojo uždavinių bus stipraus, visas reikalingas paslaugas teikiančio medicinos centro sukūrimas. Vadovo lauks ir didžiulis iššūkis - darbas poliklinikos kapitalinio remonto sąlygomis, kai bus būtina užtikrinti tinkamas sąlygas pacientams ir medikams, o kartu atverti kelią ir didžiuliams kokybiniams infrastruktūros pokyčiams. Taip pat ypač svarbu, kad vyktų nuolatinis medikų paieškos ir atrankos procesas, pritraukiant medikus, kurių trūksta ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje“, - sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

"Neabejoju, kad dr. Jono Sąlygos išmintis ir ilgametė vadybinė patirtis ves tik į priekį visą kolektyvą, ir kartu sukursime stiprų kompetencijų centrą visomis prasmėmis - su geriausia įranga, geriausiais specialistais ir jaukia aplinka pacientams.

Linkiu, kad prikėlus Miesto polikliniką naujam gyvenimui, miestiečių pasitikėjimas ir prisirašiusiųjų skaičius šioje poliklinikoje tik augtų", - feisbuke rašė vicemerė Vaida Raugelė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder