Sutartimi abi pusės įsipareigojo toliau plėtoti ryšius kultūros, švietimo, turizmo, verslo, žiniasklaidos ir kitose srityse, ieškoti naujų galimybių ir bendradarbiavimo formų, skatinant glaudesnius dalykinius ryšius tarp abiejų miestų politikų, jau minėtų sričių specialistų bei profesionalų ir gyventojų.
Klaipėdos ir Kudžio partnerystės 35 metų sukakties proga Klaipėdos miesto delegacija vieši Kudžio mieste. Vizito metu kartu su ambasadoriumi Japonijoje taip pat bus lankomasi 2011-ųjų Cunamio memorialiniame muziejuje, dalyvaujama kasmetiniame Kudžio miesto rudens festivalyje, vyks susitikimas su Kudžio miesto gyventojais, numatytas apsilankymas Gintaro muziejuje. Taip pat lankytasi Lietuvos ambasadoje Japonijoje, įteikta Klaipėdos miesto vėliava.
„Klaipėdos miesto bendruomenei santykiai su Kudžio miestu visada buvo ypatingi. Tai nėra tik formalūs ryšiai, tai gilūs tarpkultūriniai mainai, kurie dviejų miestų bendruomenes suartino per dešimtmečius. Bendradarbiavimas paremtas pagarba, nuoširdumu ir tarpusavio supratimu, išbandytas laiko iššūkių. Labai vertiname tai, kad mūsų miestų santykiai neapsiriboja tik oficialiais susitikimais, o dalijamasi kultūra, idėjomis ir vertybėmis. Esu įsitikinęs, kad šis ryšys ir toliau augs bei stiprės“, - sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.
Kudžio ryšiai su Klaipėda užmegzti 1987 metais, oficialiai miestų partnerystė įtvirtinta 1989-ųjų liepą. Tais metais vyko oficialus Kudžio miesto delegacijos vizitas į Klaipėdą. Kudžio mieste, minint bendradarbiavimo sukaktis, keliskart taip pat yra lankęsi Klaipėdos miesto delegacijos, ne kartą Klaipėdoje buvo priimta ir Kudžio miesto delegacija.
Po 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių Lietuvoje Kudžio miesto meras palaikė Lietuvos Nepriklausomybės judėjimą nusiųsdamas protesto laišką TSKP CK generaliniam sekretoriui Michailui Gorbačiovui, reikalaudamas sustabdyti ginkluotą agresiją prieš Lietuvą ir Klaipėdą. Kudžio miestas taip pat organizavo humanitarinę pagalbą Klaipėdai „Meilės ranka“ - buvo surinkta 120 tūkst. JAV dolerių aukų, už kurias nupirkta medicinos įrangos trims Klaipėdos ligoninėms. 1994 metais su Kudžio miesto pagalba Klaipėdos universitete įkurtas Rytų studijų centras. 2009-aisiais Klaipėdoje vyko Japonijos kultūros dienos, skirtos miestų giminystės sutarties tarp Klaipėdos ir Kudžio 20-mečiui, buvo pristatytas japonų tradicinis šokis, arbatos gėrimo ceremonija, kaligrafija, origamis, ikebanos menas. 2010 metais Kudžio miesto architektai konsultavo Klaipėdos vienuolius pranciškonus arbatos kambario ir japoniško sodo įrengimo klausimais, taip pat dėl Japonijos meno galerijos ir Dzen meditacijos vietos naujai statomame paramos vėžiu sergantiesiems centre Klaipėdoje.
2011 metais, kai Kudžio miestas nukentėjo nuo stipraus žemės drebėjimo ir cunamio, Klaipėdoje buvo organizuota solidarumo akcija: surinktos aukos išsiųstos į Kudžį. 2019 metais minint miestų partnerystės trisdešimtmetį Kudžio delegacija lankėsi Klaipėdoje, pasirašyta atnaujinta susigiminiavusių miestų sutartis, kuria siekta tęsti sėkmingą bendradarbiavimą, toliau plėtoti tarpusavio ryšius.
Kudžis yra šiaurės rytų Japonijos miestas Ivatės prefektūroje, turintis 35 tūkst. gyventojų, garsus kaip viena svarbiausių gintaro apdirbimo vietų Japonijoje. 1995 metais Pasaulio vietinių valdymo organų kongresas Hagoje pripažino Klaipėdos ir Kudžio ryšius vienu įdomiausių susigiminiavusių miestų bendradarbiavimo pavyzdžių pasaulyje.
FOTO APRASAS UNIKALU. Klaipėdos ir Kudžio ryšiai - vienas įdomiausių miestų bendradarbiavimo pavyzdžių pasaulyje.
FOTO AUTORIUS Klaipėdos savivaldybės nuotr.
Kudžio ryšiai su Klaipėda užsimezgė 1987 metais.
Rašyti komentarą