Neringa kviečia ilsėtis aktyviai

Jogos mankštos pajūryje, buriavimo stovyklos suaugusiems ir vaikams, irklenčių žygiai – tai tik dalis veiklų, šią vasarą vykstančių Neringoje ir kviečiančių vasaroti aktyviai.
 

Nuo birželio 25-osios į Nidos ir Juodkrantės centrinius paplūdimius grįžta nemokamos jogos mankštos, vyksiančios kiekvieną dieną iki pat rugpjūčio 25-osios.

Jogos mankštos Neringos paplūdimiuose vyks jau aštuonioliktą vasarą. Darbo dienomis šio mankštos tradiciškai vyks du kartus per dieną – ryte nuo 8 iki 9 val. ir vakare nuo 19 iki 19.45 val. Šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis – tik rytais nuo 8 val. Vieta – Nidos ir Juodkrantės centriniai paplūdimiai.

Neringos pajūryje atliekami jogos pratimai ne tik padės lavinti kūną, bet ir geriau išnaudoti jūros ir jūrinio klimato teikiamus privalumus. Projektą vykdo Lietuvos jogos asociacija, o finansuoja Neringos savivaldybė Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Norintieji sportuoti žvelgdami į Kuršių marių panoramą, tai gali daryti Juodkrantėje, kur visą vasarą vyks nemokamos sveikatingumo mankštos. Šios mankštos vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 10.10 val. prie Juodkrantės stadiono lauko treniruoklių adresu: L. Rėzos g. 25. Mankštas veda asmeninis treneris, sveikatingumo specialistas Lukas Jarmalas, o jas organizuoja Neringos socialinių paslaugų centras. Projektas finansuojamas Neringos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Nemokamas fizinio aktyvumo treniruotes Nidoje jau antrą vasarą organizuoja sporto klubas RE.FORMATAS. Treniruotės (X-TRAINING tipo) vyks Nidos centriniame paplūdimyje birželio 20 d., liepos 16 d., liepos 18 d., liepos 30 d., rugpjūčio 1 d. (pradžia 10 val.). Šias treniruotes ves Justa Kičė. Treniruotės taip pat vyks pačioje Nidoje (adresu: Kopų g. 3) – liepos 11 d., liepos 13 d., liepos 20 d., liepos 23 d. Šias treniruotes ves Gediminas Skomskis.

Įvairias aktyvaus laisvalaikio veiklas rengia ir Neringos sporto mokykla, kviečianti į suaugusiems ir vaikams skirtas buriavimo stovyklas, suaugusiems skirtas funkcines treniruotes ir kardiobokso užsiėmimus pradedantiesiems, taip pat į irklenčių žygius ir kt.

Daugiau informacijos apie nemokamas jogos mankštas, fizinio aktyvumo treniruotes – Savivaldybės interneto svetainėje neringa.lt

Neringoje vyks „RS Feva" Europos čempionatas

Birželio 22-ąją Neringoje prasidės „RS Feva“ jachtų klasės Europos čempionatas. Varžybose dalyvaus aukščiausio lygio buriavimo talentai iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos, Švedijos, Italijos, Slovakijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Vengrijos.

Vienoje geriausių buriavimui akvatorijų – Kuršių mariose, buriuotojai pademonstruos savo meistriškumo įgūdžius ir varžysis dėl prestižinio „RS Feva“ Europos čempiono titulo.

„Didžiuojamės, kad mūsų nuoseklus bendradarbiavimas su buriavimo ir kitų sporto šakų organizacijomis yra labai produktyvus ir galime padėti jauniems žmonėms atskleisti save, prisidėti prie reikšmingų ir Lietuvą populiarinančių renginių įgyvendinimo”, – pabrėžia Neringos sporto mokyklos direktorius Norbertas Airošius.

„RS Sailing“ jachtų asociacijos vadovas Marius Petraitis pažymi, kad „RS Feva“ Europos čempionatas - tai daugiau nei varžybos, tai buriavimo bendruomenės bičiulystės šventė.

„RS Feva“ Europos čempionatas vyks birželio 22-28 dienomis Kuršių mariose ties Nida. Šių metų rugsėjo mėnesį Neringoje taip pat vyks Pasaulio kurčiųjų buriavimo čempionatas.

Šventinis renginys šeimoms

Globėjo dienos proga birželio 25 d. 17 val. šalia Neringos socialinių paslaugų centro (Taikos g. 11-2, Nidoje) vyks šeimų vakarėlis su Ana ir Elza iš Ledo šalies.

Šeimų lauks aktyvūs muzikiniai žaidimai, didieji muilo burbulai, vaikai galės mėgautis cukraus vata, pasipuošti laikinomis tatuiruotėmis. Renginys nemokamas.

Sigito Gedos knygos „Jotvingių mišios“ pristatymas

Birželio 25 d. 19 val. Eduardo Jonušo namuose (E. A. Jonušo g. 1) vyks Sigito Gedos knygos „Jotvingių mišios“ sutiktuvės. Rinkinyje „Jotvingių mišios” sudėti žymaus lietuvių poeto ir vertėjo Sigito Gedos eilėraščiai, parašyti 1985–1996 metais. Knygoje publikuojamame straipsnyje „Slaptieji sielų suokalbiai” (1983 m.) poetas kalba apie save ir savo kūrybą. Renginyje dalyvaus literatūrologas Marijus Šidlauskas, aktorė, režisierė, KU doc. Virginija Kochanskytė, leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė.

Joninės Neringoje

Birželio 21–24 dienomis vyks 26-asis tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“. Iškilmingas festivalio vėliavos pakėlimas ir festivalio atidarymas - birželio 21 d. 18 val. greta Neringos savivaldybės administracijos pastato. Festivalio dienomis vyks ekskursijos, gausybė edukacijų, žaidimai, veiks amatininkų ir tautodailininkų mugė, o vakarais vyks koncertai po atviru dangumi: bus galima pasiklausyti Afrikos, Portugalijos, Vokietijos ir, žinoma, Lietuvos tradicinės bei šiuolaikinės etninės muzikos. Birželio 23-iosios vakarą festivalį tradiciškai vainikuos magiška Joninių šventė: kupoliavimas, vainikų pynimas ir didysis koncertas Nidoje, kurį tiesiogiai transliuos LRT. Festivalio programa: https://www.kulturossala.lt/

Birželio 23 d., sekmadienį, Joninių šventė vyks Kuršių marių krantinėje šalia Raganų kalno, kur lauks kūrybinės dirbtuvės „Joninių vainiko pynimas“ (18 val.), ekskursija šeimoms „Raganų kalno kerai“ su Rūta Tamuliene (20 val.), išskirtinė muzikinė programa su folkloro elementais, kurią parengė kompozitorius Lukas Tarvainis (22 val.).

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder