Paims žemę naujai gatvei, mokės po 2 350 eurų už arą

Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja tiesti naują gatvę tarp Liepų ir Girdavos gatvių. Būsimai gatvei jau suteiktas Dovo Zauniaus pavadinimas. Gatvei tiesti visuomenės poreikiams reikės paimti 5,19 ha privačios žemės.

Naują gatvė planuojama tiesti rytinėje Klaipėdos miesto teritorijoje, tarp Danės upės, Liepų gatvės ir Palangos plento. Šiuo metu šioje miesto dalyje aktyviai vystomi nauji nekilnojamojo turto projektai.

Klaipėdos savivaldybės tarybai jau parengtas sprendimo projektas, kuriam pritarus miestas galėtų kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą, kad būtų pradėtos žemės paėmimo procedūros.

Sprendimo aiškinamajame rašte rašoma, kad gatvei tiesti iš dvidešimties privačių savininkų reikėtų paimti jų valdomus sklypus ar jų dalis.

Dalis planuojamų gatvei panaudoti plotų yra žemės ūkio paskirties - 1,56 ha.

Savivaldybė paskaičiavo, kad pagal vidutinės rinkos kainos verčių žemėlapį kompensacijoms už išperkamą žemę reikės apie 1,22 milijono eurų. Tai reiškia, kad Savivaldybė pasirengusi mokėti vidutiniškai apie 2 350 eurų už 1 išperkamos žemės arą. Dėl kiekvieno sklypo bus atliekamas individualus vertinimas.

Nekilnojamojo turto skelbimuose rašoma, kad žemės ūkio paskirties žemės šioje teritorijoje parduodama maždaug po 3 000 eurų už arą.

Jei Savivaldybei ir žemės savininkams susitarti nepavyks, galutinį sprendimą dėl išpirkimo kainos turėtų tarti teismas.

Projektą galima įgyvendinti tik tuo atveju, jei visi numatyti privatūs žemės sklypai būtų perimti visuomenės poreikiams.

Klaipėdietis architektas Edmundas Andrijauskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kas problemos šioje teritorijoje buvo užprogramuotos dar prieš kelis dešimtmečius, kai žemės sklypai šioje teritorijoje buvo padalinti į privačias valdas. Tuomet nebuvo numatytos teritorijos keliams ir kitai miesto infrastruktūrai.

Dėl to arti miesto centro esanti vietovė ilgą laiką tiesiog dirvonuoja, o norint ją toliau vystyti tenka įveikti sudėtingas biurokratines procedūras.

Naujoji gatvė bus C kategorijos. Įdomu tai, kad didžioji dalis Taikos pr. Klaipėdoje taip pat yra C1 kategorijos.

Klaipėdos savivaldybė analizavo variantą į C kategorijos gatvę rekonstruoti Arimų gatvę. Tačiau buvo pateiktos išvados, kad tokiu atveju tektų išpirkti dar daugiau privačios žemės nei tiesiant naują gatvę.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder