Priekulėje ruošiamasi Minijos potvynių valdymui

Klaipėdos rajono savivaldybė imasi veiksmų sumažinti Minijos potvynių keliamą grėsmę Priekulei. Tokiam planui parengti iš savivaldybės specialiosios aplinkos rėmimo programos planuojama skirti 50 tūkst. eurų.

 

„Reikia sutvarkyti krantinę, nes dalis jos yra nusmukusi, kuri buvo remontuota, kitą dalį reikia tvirtinti (...). Jei potvynių rizika kaimuose dar kažkiek yra valdoma pylimais, tai mieste niekada niekas nebuvo daroma“, – BNS sakė savivaldybės Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Bakaitienė.

Pasak jos, reikia apsaugoti kelius, senus gyvenamuosius namus prie pat Minijos kranto. Taip pat kenčia parkas, kuriame suformuoti takai, iš dalies atliekantys pylimo funkciją.

„Kiekvieno potvynio metu mes netenkame iš Vingio parko kelių metrų sausumos“, – BNS sakė Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.

Savivaldybė kovo 19 dieną paskelbė krantinės tvarkymo plano konkursą.  

R. Bakaitienės teigimu, finansavimo projekto darbams dar bus ieškoma, o jų vertė priklausys nuo pasiūlytų sprendimų. Tikimasi dalį lėšų gauti iš Vyriausybės ar specialiųjų aplinkos apsaugos programų.

Šių metų sausį Priekulėje vandens lygis buvo pakilęs iki pusės metro. 2023 metų lapkritį seniūnijoje dėl aukšto vandens lygio buvo paskelbta ekstremalioji situacija. 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder